25900 авторів і 91 редактор відповіли на 98952 питання,
розмістивши 129771 посилання на 81900 сайтів, приєднуйтесь!

Реклама партнерів:

Як доглядати за Клеродендрум?

РедагуватиУ обранеДрук

Клеродендрум Clerodendrum

Сімейство вербенових. Батьківщина тропічні і субтропічні райони Кореї, Китаю, Африки. У природі близько 400 видів.

Клеродендрум Томпсона - Clerodendrum thomsonae - один з найпоширеніших видів - ліана з супротивним листям до 12 см завдовжки, овальної або яйцевидної форми, на верхній стороні листа світлі і темно-зелені неправильної форми плями, Квітки в гроноподібних суцвіттях, з білою роздутою чашкою і червоним віночком. Причому в кінці цвітіння віночок опадає раніше чашечки. Є сорти з жовто-зеленим листям.

Клеродендрум блискучий Clerodendrum splendens - в'юнкий або прямостояче чагарник з дуже великими овальними або округлим листям, загостреними на кінці, до 20 см завдовжки. Квітки близько 3 см в діаметрі зібрані в багатоквіткові щитовидні суцвіття, з'являються з пазух листя. Чашечка квітки дзвонові, зелена, а віночок червоний, з такими ж червоними довгими тичинками.

Клеродендрум запашний Clerodendrum fragrans - не великий напівчагарник з широкими яйцевидним листям, слабо загостреними по краю. Листя і черешки дрібно опушені. Квітки білі або рожеві, зазвичай махрові, з легким ароматом, зібрані в щитковидні суцвіття.

Клеродендрум угандійський Clerodendrum ugandense - ліановідний напівчагарник, листя широко-ланцетної форми з суцвіттями з рідкісних блакитних або лілових квіток, що відрізняються дуже довгими загинаються блакитними тичинками.

ПОРАДИ ПО ДОГЛЯДУ:

Температура: Помірна, взимку прохолодна, бажано не вище 16 ° С, мінімум 10 ° С. В дуже теплому приміщенні листя жовтіє і в'яне, але рослина легко нападають шкідники.

Освітлення: Яскраве розсіяне світло з деякою кількістю прямих сонячних променів. Добре росте на західному і східному вікні. Взимку для клеродендрона потрібно найсвітліше місце, інакше при недоліку освітлення він почне втрачати листя.

Полив: Рясний з літа до осені. Верхній шар грунту повинна підсохнути перед черговим поливом, тобто приблизно раз на тиждень. Взимку полив більш обмежений, але залежить від температури в приміщенні.

Добриво: З квітня по серпень підгодовують через кожні два тижні рідким добривом для кімнатних рослин.

Вологість повітря: Регулярно обприскують, проте так як рослина потребує дуже високої вологості повітря, обприскування тільки тимчасово полегшує стан, краще поставити горщик з клеродендрон на піддон з водою або мокрою галькою, і ізолювати від батарей центрального опалення.

Пересадка: Щороку навесні. Грунт для клеродендрона - 1 частина листової землі, 1 частина дернової землі, 1 частина торф'яної землі і 1 частина піску.

Розмноження: Стебловими живцями навесні і влітку. А так же насінням.

Джерело: iplants.ru

Додаткова інформація на сайтах:

 • floralworld.ru - клеродендрум, види, фото, відхід
 • gkkbc-flowers.narod.ru - клеродендрум види
 • flowersweb.info - часто задаються про клеродендрум
 • treeland.ru - клеродендрум
 • flowers-house.ru - клеродендрум, поради по догляду

Додатково:

  Реклама партнерів:

  РедагуватиУ обранеДрук


  «Як доглядати за Клеродендрум?»

  В інших пошукових системах:

  GoogleЯndexRamblerВікіпедія

  » » Як доглядати за Клеродендрум?