25900 авторів і 91 редактор відповіли на 98952 питання,
розмістивши 129771 посилання на 81900 сайтів, приєднуйтесь!

Реклама партнерів:

Як доглядати за гортензією?

РедагуватиУ обранеДрук

Гортензія або Гідрангея (Hydrangea) - це рослина сімейства камнеломкових. Батьківщина - Азія, Америка, Японія. У природі поширено близько 90 видів.

У культурі Гідрангея (гортензія) садова (Hydrangea opuloides) - листопадний чагарник з квітами у великих парасольках на кінцях пагонів. Шапки суцвіть бувають рожевого, білого, блакитного, синього і червоного кольорів. На одному кущику гортензії розпускається до 6 квіткових шапок, що досягають 20-30 см в діаметрі, кожна. Листя супротивно розташовані, широко-овальної форми, з зубчастих краєм, довжиною близько 15 см. Цвітіння з весни до осені і взимку залежно від методу вирощування.

Поради по догляду

Температура. Влітку природна, краще на свіжому повітрі. Взимку до лютого-березня містять в прохолодному приміщенні до 6-8 °, в сухих умовах, в темному місці.

Освітлення. Яскраве розсіяне світло. Влітку можна виносити в сад, поступово привчаючи до прямих сонячних променів, а потім, коли рослини звикнуть, горщики вкопують у землю і залишають до осені.

Полив. Рясний з весни до осені. Гортензії люблять коли їх поливають при деякому підсиханні землі в горщиках, але не допускаючи пересихання всього земляного кома. Погано переносить жорстку воду.

Угноювального підгодівлі проводять рідкими мінеральними і органічними добривами після поливу. Підживлюють влітку і в кінці зими перед цвітінням. Після обрізки до появи нових пагонів не підживлюють.Вологість повітря. Періодично обприскують.

Пересадка. Укорінені живці садять у горщики діаметром 8 см з грунтом що складається з торфу, листової землі і піску. Коли молоді рослини розростуться їх перевалюють у великі горщики. Навесні рослини обрізають залишаючи на ньому пару листя для утворення нових пагонів, на яких у майбутньому році утворюються суцвіття. Пересаджують щорічно після цвітіння в свіжу землю. рН грунту повинна бути близько 5,5. Грунт - суміш з 1 частини торф'яної землі, 1 частини хвойної, 1/2 частини піску і додаванням перегною.

Розмноження. Розмножують живцями, які беруть з не квітучих молодих прикореневих пагонів. Живці з двома або з трьома парами листя вкорінюються в піску через 15-20 днів.

Джерело інформації:

iplants.ru - Кімнатні рослини і квіти.

Додаткова інформація про Гортензії:

  • florall.ru - Рослини: квіти, кімнатні рослини, садові квіти, лікарські рослини. Опис рослини і поради по догляду за ним.
  • floralworld.ru - Світ рослин. Енциклопедія догляду за рослинами. Опис, види, догляд за рослиною, можливі труднощі.
  • flower.vn.ua - Квіти в будинку - моя колекція. Опис, поради по догляду.
  • room-flowers.ru - Каталог кімнатних рослин. Загальні відомості про рослину, догляд та утримання.
  • ru.wikipedia.org - Матеріал з Вікіпедії - вільної енциклопедії. Поширення, назви, біологічне опис, значення, застосування і види гортензії.
  • flower.onego.ru - Енциклопедія садових декоративних рослин. Опис, місцерозташування, грунт, посадка, догляд, обрізка, вирощування маточних рослин і штамбів, хвороби та шкідники, розмноження і використання гортензії.
  • gardenia.ru - Квітникарство: задоволення і користь. Статті та гортензії, запитання - відповіді.
  • web.vrn.ru - Вирощування однолітки, весняна вигонка, штучне зміна забарвлення гортензії.

Додатково:

Реклама партнерів:

РедагуватиУ обранеДрук


«Як доглядати за гортензією?»

В інших пошукових системах:

GoogleЯndexRamblerВікіпедія

» » Як доглядати за гортензією?