25900 авторів і 91 редактор відповіли на 98952 питання,
розмістивши 129771 посилання на 81900 сайтів, приєднуйтесь!

Реклама партнерів:

Чим вивести масну пляму з одягу?

РедагуватиУ обранеДрук

Плями від жиру - одне з найпоширеніших і непередбачуваних забруднень. При цьому їх видалення може виявитися великою проблемою.

Як вивести свіже жирну пляму за допомогою сучасних засобів побутової хімії

Для виведення свіжого жирного плями знадобиться такий простий засіб як "Фері" - воно дозволяє швидко вивести пляму, при цьому неважливо, будь то жир від шашлику або машинне масло. Залежно від ступеня забрудненості може знадобиться кілька крапель або ж весь обсяг пляшки. На пляму потрібно нанести миючий засіб і випрати в гарячій воді.

З інших відомих засобів побутової хімії можна назвати "Ваніш", а саме "Ваніш для виведення плям". Пляма потрібно замочити в Vanish хвилин на 10, потім випрати одяг в гарячій або теплій воді.

Однак названі засоби допомагають лише в тому випадку, якщо запрати тканину з плямою відразу, а от якщо з часу забруднення пройшов вже хоча б годину, то будуть потрібні більш серйозні і дієві засоби.

Варто також відзначити, що один і той же спосіб може підходить не для всіх типів тканини. Натуральні матеріали вимагають дбайливого поводження. Цілком можливо, що застосування такого надміру сильного кошти як "Сіліт" для ванни або рідина для миття духовки остаточно зіпсує улюблену річ.

Народні засоби у боротьбі зі свіжими жирними плямами на одязі

Існує безліч підручні засобів для виведення свіжих плям від жиру.

Як не парадоксально, але звичайне господарське мило радянського або більш пізнього зразка дозволяє вивести свіже жирну пляму майже будь-якого походження. Для цього потрібно намилити пляма і залишити вологим на ніч. На наступний ранок випрати одяг.

Сухий порошок з крейди. Треба нанести порошок на пляму і відставити на кілька годин. Перед пранням прибирати крейда щіткою і випрати річ в гарячій або теплій воді. Цей спосіб ідеально підходить для світлих тканин з бавовни, льону або шовку. На темних виробах крейда може залишити непривабливі розлучення.

Для видалення жирних плям зі світлих речей також можна використовувати тальк або зубний порошок. Посипавши ділянку тканини з плямою, слід залишити її на кілька годин, після чого прибрати порошок щіткою. Якщо пляма не видаляється, потрібно повторити процедуру кілька разів, до тих пір поки не вбереться весь жир. Для прискорення процесу, зверху посипаного ділянки потрібно покласти кальку або промокальний папір, придавивши її чим-небудь важким і залишивши на ніч, або пропрасувавши зверху теплою праскою. Підходить для світлих тканин з шовку та вовни.

Звичайна кухонна сіль (краще дрібного помелу) відмінно вбирає жир. Для того щоб вивести жирну пляму, слід посипати його зверху сіллю і трохи розітріть. Процедуру потрібно повторити кілька разів, до тих пір, поки не вбереться весь жир.

Для світлих штучних тканин використовується розчин нашатирного спирту в пропорції 1 чайна ложка на півсклянки теплої води. Пляма потрібно протерти ватним тампоном, змоченим розчином, потім пропрасувати теплою праскою через білу бавовняну тканину. Для натуральних тканин нашатирний спирт слід застосовувати обережно, в малій концентрації, так як може помінятися забарвлення виробу.

Для виведення жирних плям з кольорових і темних речей підійде суха гірчиця, розчинена в теплій воді до кашоподібного стану. Суміш необхідно нанести на пляму і залишити на 30 хвилин. Коли підсохне, ділянку з плямою состірнуть в теплій воді.

Речі, які не можна прати, можна відтерти за допомогою картопляного крохмалю. Для цього буде потрібно втирати крохмаль в пляму, після чого залишити на п'ять хвилин. Процедуру слід повторити кілька разів, до тих пір поки не вбереться весь жир. Якщо пляма посаджено давно, крохмаль необхідно підігріти і гарячим нанести на пляму. Після того, як весь жир вбрався, промокнути пляму сухою серветкою.

Що допоможе в разі застарілого плями

Такі плями спочатку розм'якшують, втираючи плямовивідник або бензин ватним тампоном в тканину з обох сторони. Після можна використовувати перераховані вище засоби.

Реклама партнерів:

РедагуватиУ обранеДрук

Схожі питання


«Чим вивести масну пляму з одягу?»

В інших пошукових системах:

GoogleЯndexRamblerВікіпедія

» » Чим вивести масну пляму з одягу?