25900 авторів і 91 редактор відповіли на 98952 питання,
розмістивши 129771 посилання на 81900 сайтів, приєднуйтесь!

Реклама партнерів:

Як підготувати вікна до холодів?

РедагуватиУ обранеДрук

Дідівські методи

Можна заштовхати у всі щілини скручені в джгут смужки мокрої газети, а зверху заклеїти папером. Але в цьому випадку навесні доведеться віддирати папір, а потім виколупувати скручені газети - за зиму все це присохне намертво, а рами доведеться перефарбувати.

Менш катастрофічний по наслідках спосіб утеплення вікон - забити всі щілини поролоном або ватою, зверху заклеїти смужками тканини зі старого простирадла. Смужки потрібно нарізати шириною 4-5 см, намочити, відтиснути і густо намилити господарським або іншим (яким не шкода) милом. Тканина не жовтіє, як папір, всю зиму зберігає пристойний вигляд і легко видаляється навесні.

Можна взяти звичайний парафін, з якого роблять свічки, розтопити його на водяній бані при температурі 65-70 градусів Цельсія. Потім береться одноразовий шприц, теж нагрівається і наповнюється парафіном, після чого його вміст просто впорскується в усі щілини. Як утеплювач також може бути використаний білизняний шнур. Ну а якщо дме через скляну частину вікна, слід замінити старі штапики на нові.

Батарея, грей сильніше!

Можна змусити ваші чавунні батареї гріти з більшою віддачею. Для цього необхідно зняти з них стару фарбу, ошкурить і пофарбувати в темний колір - гладка і темна поверхня віддає на 5-10% тепла більше.

Ще можна взяти аркуш фанери, пофарбувати його сріблястою фарбою і засунути за батарею. Цей чудовий тепловідбивний екран направить тепло в квартиру, і батарея нічого буде даремно обігрівати стіни. Замість фарбування лист фанери можна обклеїти алюмінієвою фольгою.


Просунутий спосіб - утеплювачі

З роботою над вікнами пора квапитися, тому що деякі утеплювачі можна клеїти тільки при плюсовій температурі. Самим просунутим способом на сьогодні вважається утеплення вікон за допомогою трубчастих профілів (ущільнювальних прокладок). Вони бувають у вигляді букв P, D (для великих щілин), E (для маленьких щелочек). Переваги: Непомітний, міцно приклеюється до однієї сторони рами, вікно вільно, не на шкоду герметичності його можна закривати і відкривати. Профілі можуть прослужити близько 5 років. Надійно приклеїти профіль можна тільки при температурі не нижче +10, але процедура ця непроста - доведеться повозитися.Ущільнювачі різняться не тільки за розміром, але і за матеріалом, з якого вони зроблені. Бувають поролонові прокладки, а також пенополіетіленовие, поліуретанові, полівінілхлоридні (ПВХ) і гумові, які, в свою чергу, діляться на самоклеються і ті, які наклеюються клеєм.

У деяких випадках ПВХ краще гуми, цей матеріал морозостійкість, менш ламкий, не кришиться і не деформується. Але гума все-таки гума, зношується менше. Купуючи гумові ущільнювачі, слід вибирати найбільш м'які, так як вони здатні витримати багатократну деформацію. Щоб точно знати, з якого матеріалу виготовлений ущільнювач, слід вивчити написи на упаковці.

Які ущільнювачі краще: самоклеються чи ні

Безумовно, зручніше і швидше з першими - отлепілі захисну плівку, наклеїли на вікно і готово. Але тут є дуже важливий нюанс: потрібно уважно прочитати на упаковці термін придатності клею. Якщо він минув, прокладки не приклеїться взагалі або відвалиться незабаром. Варіант з самостійним наклеюванням надійніший, тільки треба купити правильний клей.

Одним з кращих вважається силіконовий герметик - він не боїться вологи і навіть у висохлому стані добре розтягується і стискується. Такий герметик утримає ущільнювач на вікні або дверях при багатократному закритті.

Вікна - це ще не все

Щоб у квартирі було по-справжньому тепло, то не можна забувати про утеплення вхідних дверей. У панельних будинках тріщини і розійшлися міжпанельні шви не рідкість. При наявності цього в квартирі буде прохолодно. Також слід звернути увагу на балкон, якщо він засклений, внутрішня температура стане вище.

Джерела інформації:

Реклама партнерів:

РедагуватиУ обранеДрук


«Як підготувати вікна до холодів?»

В інших пошукових системах:

GoogleЯndexRamblerВікіпедія

» » Як підготувати вікна до холодів?