25900 авторів і 91 редактор відповіли на 98952 питання,
розмістивши 129771 посилання на 81900 сайтів, приєднуйтесь!

Реклама партнерів:

Які вітаміни необхідно приймати під час вагітності?

РедагуватиУ обранеДрук

Вітаміни для вагітних

Вітамін А (ретинол) - під час вагітності забезпечує ріст плода. При його дефіциті в матері виникає сухість внутрішніх покривів піхви, знижується імунітет, спостерігається схильність до бронхолегеневих захворювань. Крім того, нестача вітаміну А негативно позначається на зовнішньому вигляді: з'являються вугрі і фурункули, порушується структура волосся, уповільнюється їхній ріст. Норма - 1-1,2 мг на добу.

Вітамін С (Аскорбінова кислота) - покращує засвоєння заліза, зміцнює імунітет. Її недолік супроводжується постійним відчуттям втоми. Фізіологічний рівень вітаміну С в крові вагітної важливий для формування плаценти. Норма - 90-100 мг на добу.

Вітамін Д (кальциферол) необхідний для засвоєння організмом кальцію і фосфору, без яких неможливе формування кісток і зубів. Попереджає розвиток рахіту у новонароджених. При його недоліку у вагітних спостерігаються підвищена нервова збудливість, судоми литкових м'язів, руйнування зубів. Норма - 10 мкг на добу.

Вітамін Е (Токоферол) - захищає від стресів, м'язової слабкості і анемії. Норма - 10-15 мг на добу.

Вітамін К бере участь у згортанні крові й обміні речовин кісткової тканини. При його недоліку в породілей можливі рясні кровотечі, а у новонароджених - розвиток геморагічної хвороби. Особливо важливий на останній стадії вагітності. Норма - 65 мкг на добу.

Вітамін В1 (Тіамін) - необхідний вагітним для підтримки нормального апетиту і сну, забезпечення енергією м'язових і нервових тканин плода. При його недоліку спостерігається дратівливість, м'язова слабкість, швидка стомлюваність. Можливі набряки і порушення роботи серця. Норма - 1,5-1,7 мг на добу.

Вітамін В2 (Рибофлавін) - захищає від анемії, сприяє нормальному розвитку плоду. Недолік призводить до передчасних пологів і появи у дітей вроджених аномалій. У вагітних при дефіциті вітаміну В2 може з'явитися себорейний дерматит. Норма - 1,6-2,0 мг на добу.

Вітамін В6 (Піридоксин). Його недостача найчастіше позначається токсикозами на ранніх стадіях вагітності. Особливо важливий для жінок, пользовавших до вагітності оральними контрацептивами, які виснажують запас піридоксину в організмі. При його недоліку у новонароджених спостерігаються судоми та порушення процесів гальмування центральної нервової системи. Норма - 2,0-2,2 мг на добу.

Вітамін В12 (Кобаламін) - необхідний для нормального розвитку у плода нервової і кровоносної систем. При його недоліку у майбутніх мам спостерігаються запаморочення, слабкість, недокрів'я, порушення серцебиття. Норма - 4 мкг на добу.

Вітамін РР (ніацин) - Важливий для розвитку нервової системи, м'язової тканини. Бере участь у забезпеченні організму матері і плоду енергією. Недолік ніацину у вагітної супроводжується втратою апетиту, порушенням стільця, вираженою блідістю, зниженням ваги. Норма - 19-20 мг на добу.

Фолієва кислота - забезпечує потрібну швидкість росту і розвитку плоду. Фолієва кислота призначається лікарем всім вагітним незалежно від раціону харчування. Норма - 600 мкг на добу.

Пантотенова кислота - бере участь в обміні жирів і вуглеводів, регулює утворення статевих гормонів. При її недоліку можливо раннє посивіння і випадання волосся, лущення шкіри Норма - 4-7 мг на добу.

Біотин - нормалізує обмін жирів і вуглеводів. При його недоліку у вагітних підсилюються нудота і втрата апетиту спостерігаються сонливість і млявість. Норма - 30-100 мкг на добу.

Джерела:

1. Брошура "Мати і дитя";

2. "Мати і дитя" Елісон Маккоунчі;

3. "Життя дитини до народження" Л.С. Волкова.

Додатково від Генон:

  • Як правильно приймати вітаміни?
  • Які вітаміни краще купити?
  • Які вітаміни існують?
  • Що таке вітаміни?
  • Які вітаміни необхідні для росту волосся?
  • Скільки разів на рік потрібно приймати вітаміни?

Реклама партнерів:

РедагуватиУ обранеДрук


«Які вітаміни необхідно приймати під час вагітності?»

В інших пошукових системах:

GoogleЯndexRamblerВікіпедія

» » Які вітаміни необхідно приймати під час вагітності?