25900 авторів і 91 редактор відповіли на 98952 питання,
розмістивши 129771 посилання на 81900 сайтів, приєднуйтесь!

Реклама партнерів:

Як правильно пити текілу?

РедагуватиУ обранеДрук

Текіла - це не просто мексиканська горілка, але частина культури та історії Мексики. З нею пов'язано безліч міфів і легенд.

Текілу роблять з кактуса?
Текіла робиться перегонкою соку, що добувається з серцевини коренеплоду блакитної агави, багаторічної трав'янистої рослини із сімейства лілійних. І хоча агава розділяє ареал проживання з багатьма кактусами і по вигляду дуже схожа на них, це не кактус. У Мексиці росте 136 видів агави, але текілу роблять лише з одного - блакитної агави. Деякі інші сорти агави застосовують для виготовлення інших традиційних мексиканських напоїв: Кульці, мескаль, сотола, баканори, але жоден мексиканський алкогольний напій не робиться з кактуса.

Текіла і мескаль - це одне і те ж?
Історично текіла - один з різновидів напою мескаль. Однак зараз текіла і мескаль - два різні продукти, які відрізняються і за смаком, і за способом виробництва, майже так само як пшеничні віскі і шотландські. Головна відмінність між цими напоями полягає в різних видах блакитної агави, використовуваної для виробництва і текіли і мескаль. Особливість текіли також у тому, що вона переганяється двічі (тричі - лише деякі марки). Меськаль ж - лише одного разу (за винятком вищих сортів). Вміст алкоголю в текиле близько 38-40%, а напій мескаль - трохи міцніше. Ходять легенди про те, що текіла містить психоделічні наркотики. Такий міф придуманий тими, хто прийняв назву схожого з текілою напоєм мескаль з мескаліном. Рослина агава не містить жодних психотропних речовин, тому це всього лише вигадка.

Навіщо в текілу додають черв'ячка?
Деякі виробники додають черв'ячка (гусінь метелика, що живе на агавових плантаціях) в пляшку головним чином для того, щоб справити враження на іноземців та підвищити продажі. Але це всього лише маркетингові виверти, і зовсім не мексиканська традиція. До деяких сортах меськаля традиційно додають пакетик особливої "черв'ячною солі" - висушена гусениця (gusano), сіль, чилі, перетерті в порошок, прив'язується до пляшки на шнурку.Різновиди текіли
Розрізняють 4 види текіли:

Blanco (Бланко) - безбарвна текіла, якої не піддають витримці. Її також можуть називати white (уайт) або silver (силвер).
Joven (Ховен) - молода текіла, що не пройшла процес витримки, яка може бути ароматизована. У цій групі слід виділити Tequila Gold (Текіла голд), або Tequila Ого (Текіла оро). Так називають текілу, що володіє золотистим кольором, отриманим в результаті використання карамельних добавок.
Reposado (Репозадо) - так називається текіла, яка витримується не менше 2 місяців в дубових бочках, набуваючи там золотистий відтінок.
Anejo (Анехо) - у цієї текіли - найбільший термін витримки, вона старіє не менше 1 року в дубових бочках, ємністю максимум 600 літрів, повідомляють їй гарний бурштиновий колір. Anejo з великим терміном витримки має колір хорошого коньяку.

Як правильно пити текілу?
Найбільш популярний спосіб: текіла подається з скибочкою лайма в чарках, краї якої покриті сіллю. Випивається залпом ("лизни-перекинь-кусні").
Знавці і цінителі п'ють текілу (справжню витриману) не поспішаючи, потягуючи по ковточку, щоб повною мірою насолодитися букетом. Причому текіла має бути кімнатної температури і обов'язково в спеціальній стопці з товстим денцем - caballito - «маленька конячка» по-іспанськи.
Міцну текілу запивають спеціальним безалкогольним напоєм Сангріта (Sangrita).
Найбільш відомий коктейль з текілою - Маргарита (З соком лайма, фруктовим лікером або свіжими фруктами).
Сучасні мексиканські селяни п'ють текілу найчастіше з ранку, перед роботою в полі, але не в чистому вигляді. Текілу прийнято додавати в ранковий чай або каву.

Реклама партнерів:

РедагуватиУ обранеДрук

Схожі питання


«Як правильно пити текілу?»

В інших пошукових системах:

GoogleЯndexRamblerВікіпедія

» » Як правильно пити текілу?