25900 авторів і 91 редактор відповіли на 98952 питання,
розмістивши 129771 посилання на 81900 сайтів, приєднуйтесь!

Реклама партнерів:

Для кого французький модельєр Юбер де Живанши створив свої перші парфуми L'Interdit?

РедагуватиУ обранеДрук

Граф Юбер Джеймс Марсель Таффі де Живанши (Фр. Hubert James Marcel Taffin de Givenchy) - Французький модельєр, правнук французького живописця П'єра-Адольфа Бадена, засновник модного будинку Givenchy (1952 рік).

Юбер де Живанши народився 21 лютого 1927 у французькому місті Бове (Beauvais). Батько майбутнього модельєра був льотчиком з того покоління романтиків - перших підкорювачів небес, до якого належав Сент-Екзюпері. З тих, хто прагнув до зірок, нехтуючи небезпекою. Люсьєн Таффін де Живанши загинув, коли його синові Юберу було два роки. Хлопчик пішов в батька. Льотчиком він не став виключно з почуття жалю до матері, для якої загибель гаряче коханого чоловіка виявилася трагедією всього життя. Але мріяння Юбера про прекрасні захмарних далях відобразилися в його творчості.

У нього дуже рано виявилася пристрасть до моди. У 10 років він відвідав світову виставку в Парижі і повернувся повний подиву з Павільйону Елегантності, де були представлені 30 моделей найбільш відомих французьких будинків мод. Тоді ж він і вирішив стати модельєром. Юбер де Живанши навчався в Школі витончених мистецтв в Парижі.

Після звільнення Франції від фашистської окупації він переїхав до Парижа, де працював асистентом і вчився у таких гігантів моди, як Жак Фат, Роберт Піке і Люсьєн Лелонг. Працював з Ельзою Скіапарелі. 2 лютого 1952 року мрія Юбера де Живанши здійснилася - він відкрив власний будинок моди. Йому було всього 25 років. Таким чином, він виявився наймолодшим із творців високої моди. Перша ж його колекція мала успіх. Беттіна Грациані, модель і прес-агент, стала обличчям компанії. Для неї він і зробив знамениту «блузку Беттіні» - скромну бавовняну білу блузку з вражаючими чорно-білими воланами на рукавах. Вона привернула таку ж увагу преси, як Dior з його «Новим напрямком». Здавалося, Юбер де Живанши, з його забавними узорами на тканині і свіжими квітами, оновить кутюр, але художник не вважав себе революціонером, він прагнув тільки до досконалості.

1953 став переломним у його кар'єрі. По перше, він знайомиться з іспанцем Кристобалем Баленсиага, з яким пізніше у нього склалися тісні дружні та робочі стосунки. Він обрав його своїм учителем. Юбер де Живанши підтримав Баленсіаги, коли той в 1957 році вирішив не допускати пресу на свої покази. Щоб журналісти не могли впливати на думку покупців, їм дозволялося в перший раз побачити нову колекцію лише вісім тижнів потому. Природно, преса оголосила бойкот. Але оскільки Баленсьяга після ранньої смерті Діора вважався провідним кутюр'є, його думка не можна було ігнорувати.По-друге, молодий модельєр знайомиться з Одрі Хепберн. Юбер Живанши був справжнім лицарем. Протягом 42 років, майже весь той час, що він був главою заснованого ним Будинку моди, його надихала одна муза, яка не була ні дружиною, ні подругою, але саме Дамою серця в середньовічному розумінні. Довгі роки Одрі Хепберн була «обличчям» Будинку Givenchy. Кутюр'є завжди називав її втіленням своїх уявлень про те, якою має бути та жінка, для якої він створює моделі. Вони познайомилися, коли на 26 річного модельєра вже обрушилася лавина слави. Нікому невідома юна американська актриса, «попросту худюща дівчисько» в солом'яному капелюшку і дешевих лляних штанцях, з'явилася в офіс до Юберу Живанши в пошуках нарядів для своєї героїні у фільмі «Сабріна», в якому вперше грала головну роль. Всі ті сукні, які допомогли Сабріни стати відразу королевою балу, а Одрі Хепберн перетворитися на зірку Голівуду, були зшиті у Юбером де Живанши.

4 лютого 1955 року модельєру був вручений його перший «Оскар» за костюми до фільму «Сабріна». А Одрі з тих пір стала його близьким другом і одягалася надалі тільки у нього - і в житті, і в кіно. Фільми, в яких вона знімалася в його костюмах (наприклад, «Забавна мордочка» і «Сніданок у Тіффані»), прославили на весь світ його уявлення витонченої елегантності. Для неї дизайнер створив свої перші парфуми. Вони побачили світ у 1957 році, через п'ять років після першого показу колекції від кутюр молодого маловідомого тоді модельєра. Аромат, присвячений актрисі, називався L'Interdit і був квітково-альдегідні з пудровим відтінком. Успіх цього аромату став підставою для організації не тільки модельного бізнесу, але і компанії Parfums Givenchy. Другий жінкою, воплощавшей стиль Юбер де Живанши, була Жаклін Кеннеді. Навіть для похорону чоловіка вона замовила у дизайнера спеціальне плаття.

На початку 60 Givenchy пішов з парфумерної арени на десяток років, щоб після тривалої перерви в 1970 році випустити аромат Givenchy III. Таку назву не випадково - адже це третій жіночий аромат Модного дому. Дизайн флакона був розроблений знаменитим П'єром Дінандом. Це яскравий аромат для жінки, якій притаманні хороший смак і бездоганна елегантність.

Роботи Юбер де Живанши поєднують елегантність і класику зі сміливістю і модернізмом. У 1973 році Givenchy входить у світ чоловічого одягу. А в 1974 році з'являється третій чоловічий аромат Givenchy Gentleman - на честь однойменної колекції чоловічого одягу. Він був створений парфумером Полем Легер. Це породисті парфуми для чоловіка благородного, наділеного шиком і чарівністю справжнього денді.

У 1988 році Givenchy стає частиною французької групи LVMH - Molt Hennessy Louis Vuitton, поряд з такими відомими марками, як Christian Dior, Louis Vuitton, Christian Lacroix і Celine.

Реклама партнерів:

РедагуватиУ обранеДрук

Схожі питання


«Для кого французький модельєр Юбер де Живанши створив свої перші парфуми L'Interdit?»

В інших пошукових системах:

GoogleЯndexRamblerВікіпедія

» » Для кого французький модельєр Юбер де Живанши створив свої перші парфуми L'Interdit?