25900 авторів і 91 редактор відповіли на 98952 питання,
розмістивши 129771 посилання на 81900 сайтів, приєднуйтесь!

Реклама партнерів:

Що таке троль (міфологічний персонаж)?

РедагуватиУ обранеДрук

Трoacute-лли (Швед. Troll, мн.ч. Trollen) - Вигадані істоти германо-скандинавської міфології і фольклору, людиноподібні велетні. Тролі представляють собою гірських духів, асоційованих з каменем, зазвичай ворожих людині. Тролі часто фігурують у фентезі-літератури, зазвичай в суміші з образами огрів і Йотун.

Вважалося, що тролі живуть усередині гір або поблизу, де вони зберігають свої скарби. Вони потворні, мають величезну силу, але дурні. Як правило шкодять людям, викрадають їх худобу, бувають людоїдами. При сонячному світлі вони вмирають, перетворюючись на камінь. За іншими легендами, тролі були маленькими, трохи більше гномів, з противними зморшкуватими тілами і жили в норах в лісі або в гірських печерах.

У скандинавських народів гіганти давньої міфології, що билися з богом Тором, виродилися, перетворившись на сільських тролів.

Згідно з народними повір'ями, тролі від природи були настільки злобні, що могли вбити людину просто з примхи чи за звичкою. Днем нічні тролі ховалися в печерах. Але варто було лише згаснути останньому промінцю світла, як вони вилазили назовні, щоб нишпорити в темних соснових лісах і у фіордах у пошуках людських жертв. Довгорукі і сильні, вони були запорошені землею і покриті мохом. Очі витрішкуваті, широкі роти роззявленими, розпухлі носи-бомбошкамі постійно рухаються, принюхуючись в пошуках людського запаху. Тролі - істоти холодні, і лише тепло людської крові могло зігріти їх.

Не завжди тролі вбивали і поїдали свої жертви. Вони могли схопити і потягти жінку до себе в печеру, щоб перетворити її на рабиню, назавжди поховану в мороці і вогкості підземного лігва. Там вона повинна була варити людські кістки і шматки м'яса, принесені тролем після його нічного полювання. Могла вона стати і дружиною троля. Тоді нещасну очікували побої, брутальна лайка протягом довгих місяців. Нарешті, її натирали чарівними пекучими мазями, і жінка перетворювалася на жахливе істота. Обличчя її темніло і покривалося зморшками і віспинами, ніс ставав схожим на цибулину, ніжна шкіра Грубель і покривалася шерстю, а голос змінювався настільки, що нагадував рохкання. Ніколи більше не судилося їй ніжитися в променях блідого північного сонця, ніколи вона не пізнає людської любові. Тепер вона - дружина троля, така ж потворна і ненажерлива, як він, така ж хтива і в той же час забита і тремтяча від найменшого суворого погляду свого підземного володаря.

В давнину вірили, що тролі мають силу, яка у багато разів перевершує силу простих смертних. Але й на тролів є управа: якщо задати тролю загадку, то він буде зобов'язаний розгадати її, він не може противитися загадки. Якщо троль не зможе розгадати загадку - він помре, але якщо розгадає, то у відповідь він задасть свою, і якщо на цей раз людина не зможе розгадати загадку, то троль порве його на частини. Якщо ж розгадати загадку, то треба постаратися своїми питаннями зайняти троля до світанку. Тоді з першими променями сонця троль перетвориться на камінь, і це буде порятунком для людини.

Літературну славу троллям принесла драматична поема «Пер Гюнт» (1867) Генріка Ібсена. Він зобразив їх насамперед своєрідними патріотами: тролі думають або намагаються думати, що виготовляється ними огидне пиття - дуже смачний напій, а їх печери - розкішні палаци. Образ тролів широко застосовується в різних жанрах фантастичної літератури: «Тролі важкої підтюпцем спускалися по стежці - темно коричневі, зморшкуваті, злісні особи, довгі блискучі ікла, сплутані гриви волосся, дибящіеся більше звичайного ...» (Кліффорд Саймак «Заповідник гоблінів»)

Джерела та додаткова інформація:

  • ru.wikipedia.org - матеріал з Вікіпедії;
  • myfhology.narod.ru - енциклопедія міфології (упор. А. Александрова);
  • bestiary.us - тролі.

Додатково:

Реклама партнерів:

РедагуватиУ обранеДрук


«Що таке троль (міфологічний персонаж)?»

В інших пошукових системах:

GoogleЯndexRamblerВікіпедія

» » Що таке троль (міфологічний персонаж)?