25900 авторів і 91 редактор відповіли на 98952 питання,
розмістивши 129771 посилання на 81900 сайтів, приєднуйтесь!

Реклама партнерів:

Хто такі альви?

РедагуватиУ обранеДрук

[Увага! Дана стаття присвячена обговоренню вигаданих міфологічних і фантастичних істот.]

Ельфи - чарівний народ в германо-скандинавському і кельтському фольклорі. Відомі також під назвами альви.

Описи ельфів в різних міфологіях розрізняються, але, як правило, це красиві, світлі істоти, духи лісу, дружні людині. Вони постійні персонажі казкової і фантастичної літератури, особливо фентезі, поряд з гномами, гоблінами та тролями. У багатьох творах фактично немає відмінностей між ельфами і феями.

Відмінності образів ельфів в творах Вільяма Шекспіра та Джона Толкієна пояснюються, тим, що Шекспір включав у свої твори персонажів англійського фольклору і народних казок, в той час як Толкієн у своїх романах використовував матеріал, взятий з «Едди» та інших німецьких сказань.

Під впливом часу міфи про ельфів, опису їх зовнішності і звичаїв змінювалися. Їх первісний вигляд і призначення загубилися, оскільки корінням міфи про ельфів йдуть в епоху язичництва. Зараз образ ельфів і їх роль в літературних творах залежить від волі автора і його уявлень про цей чарівний народі.

Саме слово "ельф", по суті, є певним узагальненням - ельфами називають лісових духів, фей, Фейрі, гномів і навіть тролів. Забавних істот, які супроводжують Санта-Клауса і допомагають йому розносити подарунки, називають різдвяними ельфами. Існує величезна кількість описів ельфів.

Альви в Еддах

Альви - по суті те ж слово «ельфи», тільки у вимові деяких германо-скандинавських мов.

У «Старшій Едді» протиставляються вищим богам - асам. У німецькій міфології походження ельфів тісно пов'язується з історією всього світобудови і розрізняються два головні «розряду» ельфів: альфи - білі, світлі, добрі ельфи, і двергі - похмурі і похмурі, хитрі карлики (швидше за все, це просто інша назва гномів).

Згідно з «Молодшій Едді» альви і двергі зародилися в м'ясі Имира, як черв'яки, але з волі богів сприйняли в себе частину людського розуму і зовнішній вигляд людей. Однак «Старша Едда» розповідає про появу двергов трохи інакше. Там говориться, що боги створили двох карликів «з крові Бріміра, з кістки Блаіна», а інших виліпили з глини. Хоча в цьому немає нічого дивного, оскільки Брімір і Блаін - просто інші імена Имира.

Альви - духи природи. Вони живуть у своїй країні Альвхейм. Виглядом своїм вони прекрасніше сонця. Править Альва бог-коваль Велунд. Вони є «світлими ельфами».

Туати у кельтів

У часи глибокої давнини в Ірландії з'явилися Туата де Данна (племена богині Дану або діти Дану). Своїм чаклунством вони вкрили землю густими туманами і безроздільно панували островом, борючись з іншими племенами і демонами-фоморами припливли з-за моря.

Згодом Туата де Данна поступилися влада над Ірландією мілезам (синам Міля). Мілези уклали з туатами договір, за яким мілези отримують острів у володіння, а діти Дану можуть залишитися в Ірландії, але жити не на поверхні землі, а всередині пагорбів, іменованих сидами. Звідси і нова назва туатов - сіди (Siacute-dhe) або ши (Shee).

Образ сидов майже повністю збігається з сучасними уявленнями про ельфів, що виникли завдяки сучасної та класичної літератури.

Сіди високі на зріст і прекрасні особою. Але одного їх дотику досить, щоб звести людину з ума- стріли сидов, з просоченими отрутою наконечниками, вбивають на місці. Править сидами королева Медб - красуня з блакитними очима і довгим білявим волоссям. Той, кому доведеться побачити її, помре від любові і туги. Якщо Сидамо не докучати, вони не звернуть на людей не найменшої уваги. У них своє життя, свої турботи - вони пасуть свій чудовий худобу, танцюють, попивають віскі, шанувальників. Особливо остерігатися сидов слід в Хелловін (31 жовтня) - давній язичницький свято у кельтів, початок нового року. Вважається, що в цей час сіди переселяються з одних пагорбів в інші.

Ельфи в англійському фольклорі

Англійці, на відміну від жителів Скандинавського півострова та Німеччини, не поділяють ельфів на «світлих» і «темних». Ельфи бачаться англійцям скоріше в образі Фейрі - НЕ злих, але й не добрих істот, зі своїми дивацтвами, пристрастями і пороками. У деяких графствах Англії люди вірять в більш-менш добрих, хоча і бешкетних ельфів. В інших же - в жорстоких, злих і потворних чоловічків, так само називаються ельфами. Найчастіше їх позначають одним словом - Пікс (pixie).

У ельфів є один особливо неприємний порок: це їх пристрасть до крадіжок. Ще нехай би бавилися вони тим, що оббирали б поля з горохом та випорожнювали бочки з пивом, або, забравшись в льох, витягували через соломинку дорогі старі вина! Але ні - вони не задовольняються цим, їх злодійство приймає звичайно набагато більш важливий і шкідливий характер: вони постійно намагаються відводити в пагорби наречених негайно після вінця і відносити новонароджених дітей до хрещення. На місце викрадених маляток кладуть вони в колисці якихось своїх виродків, які мучать всіх оточуючих нестерпним криком, злістю і капризами.

Ці риси характеру ельфів особливо порушували проти них обурення людей, і багато існує різних легенд про подібні витівки жителів пагорбів. Всі подібні легенди, так само як і повір'я, що послужили їм підставою, дуже давні й так сильно вкоренилися, що досі селяни в Швеції і Німеччині дуже неприязно дивляться на кульгавих, горбатих і хворобливих дітей, називаючи їх звичайно підкидьками ельфів.

Ельфи в датському фольклорі

У Данії під словом «ельфи» маються на увазі істоти, легенди про які широко поширені по всій північній Європі-їх називають ського, або лісовими духами або Елі. Описи їх схожі - чоловіки схожі на людей похилого віку в крислатих капелюхах, а жінки молоді і прекрасні, однак під зеленими сукнями вони ховають бичачі хвости (як і чоловіки-Елі), а якщо випадково побачити жінку-Елі ззаду, можна помітити, що спина і потилиця у неї - порожнисті.

Ельфи в шведському фольклорі

Хоча легенди про ельфів не надто поширені у шведів, їх фольклор включає в себе велику кількість оповідань і легенд про Фейрі і всіляких містичних істот, що мешкають в лісі. Вважається, що лісові духи, що згадуються в старовинних шведських переказах, це лісові ельфи або по-іншому - лісовий народ.

За часів язичництва люди вірили, що в особливо розлогих і потужних деревах мешкає лісовий ельф. Ореол святості навколо язичницьких гаїв і дерев бере початок від стародавнього звичаю здійснювати жертвопринесення на деревах. Можливо, сама ідея населених дерев була запозичена з греко-римської культури.

У Швеції, як і в усіх країнах північної Європи, є сказання про чарівні істот, з порожніми спинами, що мешкають в лісах. Шведи називають їх ського. Ського, швидше за все, не відносяться до числа злих духів, але люди воліли з ними не встречаться- для чого і брали з собою в ліс металеві предмети. Версія про те, що надприродні істоти бояться заліза так само широко поширена в Європі.

У Швеції досі можна побачити так звані ельфійські вівтарі (elf-altars), на яких за часів язичництва здійснювалися обряди і жертвопринесення. Деякі ці обряди проводилися і після прийняття християнства.

Ельфи в мистецтві

Ельфи глибоко вкорінені в європейській традиції. Ельфи присутні в творах лорда Дансені і Джона Рональда Руела Толкієна. Цікавий образ ельфів у Шекспіра. Ельфи часто складають свиту Санта Клауса. Також про ельфів згадується у Гете («Фауст»).

Ельфи в творах Дж. Р. Р. Толкієна

Ельфи (самоназва Квенді - англ. Quendi) - у творах Дж. Р. Р. Толкієна - один з вільних народів Середзем'я, старші діти Ілуватара, Перворождённие, створені Ілуватаром разом з людьми у третій темі Музики Айнур.

Ельфи вважаються прекраснейшими серед живих істот Арди. Їх слух і зір набагато гостріше, ніж у людей. Вони ніколи не сплять, а щоб відпочити, марять наяву. Крім того, вони вміють спілкуватися подумки, без слів (за деякими відомостями, однак, цим умінням володіють тільки Ельдар). Найбільше ельфи шанують води Ульм і зірки Варди, під якими народилися. Вони жадібно прагнуть до знань і з часом досягли великої мудрості.

Темні ельфи

У скандинавській міфології існували два типи альвов: верхні (світлі) і нижні (темні, або свартальви), причому останнім у «Еддах» приділяється значно більше уваги. Це істоти, що живуть під землею і володіють смаглявою шкірою. Вони неодноразово створювали для богів чарівні речі. У пізньому фольклорі цей образ злився з гномами.

У фентезі-літератури темні ельфи отримали «друге народження». Толкієн в "Сільмарилліоні" описав орків як злий антипод ельфів, їх збочений злом варіант, з чорною шкірою і страхом перед сонцем. Поняття «темні ельфи» («моріквенді») у Толкієна, однак, застосовується не до них, а до племені ельфів, що не бачив світло Древ і не бував в Валінорі.

Ряд письменників, а також розробники рольових систем, у своїх творах виводять темних ельфів як окремий різновид раси ельфів, часто згадуючи про «поділі» двох народів, єдиних в давнину. Найбільш відомим чином сучасних темних ельфів є дроу з рольової системи Dungeons Dragons, що увібрали в себе багато рис як міфічних свартальвов (темна шкіра, життя під землею, і т. Д.), Так і толкіеновского орків (злостивість, чорна шкіра, боязнь світла).

Ельфи у рольовій системі Dangeon and Dragons

Ельфи в основному трохи нижче ростом і стрункішою, ніж нормальні люди. Їхні риси обличчя витончені і тонкі, і вони розмовляють в мелодійних тонах. Хоча вони здаються ніжними і слабкими, як раса вони швидкі і сильні. Ельфи живуть зазвичай понад 1200 років, хоча задовго до цього часу вони починають відчувати непереборне бажання покинути королівство людей і смертних. Неясно, куди вони направляються, але це вічна тяга їх раси.

Ельфів часто вважають легковажними і відчуженими. Насправді вони не такі й люди часто виявляють, що їх характер неможливо зрозуміти. Їх турбує природна краса, танці і веселощі, ігри та пісні, якщо необхідність не нав'язує інше. Вони не люблять кораблі і шахти, але обожнюють вирощувати що-небудь і споглядати відкрите небо. Навіть незважаючи на те, що ельфи весь час схильні до зарозумілості і зверхності, вони відносяться до своїх друзів і компаньйонам як до рівних. Вони не заводять друзів легко, але друг (чи ворог) ніколи не буде забутий. Вони воліють триматися на віддалі від людей, недолюблюють карликів і ненавидять злих мешканців лісів.

Існує п'ять гілок ельфійської раси: водні, місячні (сірі, як образу), золоті (високі), лісові (дикі) і темні (дроу). Ельф, як ігровий персонаж, завжди вважається належить до самого поширеній увазі - до місячним ельфам, хоча гравець може вибрати інший вид з дозволу майстра. На сторонній погляд різниця між групами більше зовнішня, але більше число ельфів вважає, що між усіма групами є критично важливі відмінності. Водні ельфи проводять своє життя в плаваннях. Золоті ельфи вважаються найбільш благородними і серйозними представниками цього народу. Місячні ельфи самі звичайні і схожі на людей. Лісові ельфи вважаються дикими, темпераментними, і жорстокими. Всі перераховані вважають, що темні ельфи аморальні і злі, і більше не є частиною ельфійського спільноти.

Ельфи Плоского Світу

Вигадана раса в серії книг «Плоский світ» Террі Пратчетта.

Гуманоїдна раса, що мешкає в паралельному світі, який іноді називають Країна Фей. Це «паразитная всесвіт», світ несамодостатності, якому для нормального існування необхідно прикріплятися до інших світів і харчуватися за їх рахунок. На Диску є місця, де вимір Плоского світу впритул стикається з вимірюванням світу ельфів.Ельфи Плоского світу зовсім не схожі на звичний «чудовий народ» більшості фантазійних світів. Це жорстокі, марнолюбні створення, не знають ні співчуття, ні жалю, ні симпатій до когось би там не було і схожі з небезпечними і злими духами германо-скандинавського фольклору. Вони гуманоїди, але абсолютно «нелюдські» і виключно егоїстичні. До всіх інших рас вони ставляться з чисто споживчої точки зору, цікавлячись лише як їх можна використовувати для тих чи інших цілей. У минулому ельфи іноді родичалися з людьми, і досі на Плоскому світі існують сім'ї, в жилах яких є ельфійськая кров. Такі напівкровки, «гостровуха худі типи», за словами матушки Ветровоск, не небезпечні.

Ельфи не знають, що таке совість. Для них не існує поняття честі і обов'язку - вони брешуть і дають порожні обіцянки, аби отримати бажане. Вони люблять музику і танці, але улюбленим їх розвагою залишаються тортури, вони обожнюють спостерігати за стражданнями жертви.

Живуть вони за рахунок грабежів і розбою. У не настільки віддалені часи грабунком для Королеви ельфів займалися клани Пікс Нак Мак фіглі, але вони посварилися з Королевою і покинули Країну Фей. Тепер ельфи самі змушені робити набіги на сусідні вимірювання.

У ельфів немає уяви, вони не здатні відчувати справжні емоції. Вони люблять музику, але самі абсолютно не здатні творити, не вміють співати по-справжньому. Ельфи взагалі нічого не вміють робити і для цих цілей їм доводиться викрадати людей. Їх влада заснована на магічної здатності зачаровувати людей, збивати їх з пантелику, засліплювати, змушуючи людей вірити, що ельфи прекрасні і величаві. Вони також гіпнотизують людей за допомогою співу, яке саме по собі абсолютно не музично.

Ельфи здатні читати думки людей. Коли люди починають говорить про ельфів або навіть просто думати про них, бар'єр між світами слабшає і просте згадування про Корольова ельфів здатне привернути її увагу. Тому люди намагаються говорити про них алегорично, вживаючи такі визначення, як «чудовий народ» або пані та панове.

Ельфи їздять верхи на величезних конях, диких бестії, приборкати яких здатне лише залізо. Вони також вміють літати на стеблах деревію, подібно відьмам з їх мітлами. Улюблена зброя ельфи лук і стріли, наконечники яких зроблені з так званого ельфійського каменю. Ці стріли призводять жертву в стан напівсну, в якому вона марить про ельфів і їхніх іграх.

Кров ельфів містить не гемоглобін, а гемоцианин - дихальний білок, що містить атоми міді. Тому кров ельфів пофарбована в синьо-зелений колір.

Вони дуже погано переносять присутність заліза. Подібно голубам, ельфи відчувають магнітне поле Диска і орієнтуються в просторі. Це дає їм можливість рухатися з акробатичній легкістю і завжди з абсолютною точністю знати своє місце розташування. Ельфи завжди точно знають, на якому вони світлі. Залізо спотворює магнітні поля, позбавляючи ельфів сили і породжуючи у них паніку. Цим пояснюється звичай вішати підкови над вхідними дверима і легендарна влада, приписувана ковалям. З цієї ж причини в Ланкре були свого часу споруджені танцюристка - стоять вертикально стовпи, зроблені з метеоритного заліза: їх магнітне поле створює заслін між Плоским світом і одним з виходів з ельфійського світу.

Соціальна життя ельфів нагадує бджіл чи ос. У них є королева, і є король, що живуть окремо і ставляться один до одного з крижаним презирством. Статеву приналежність інших ельфів визначити досить складно, і в кожному окремому випадку вона, схоже, залежить від персональних переваг. Точно також досить складно говорити про одне, окремо взятому ельфа, за винятком королівської сім'ї і деяких придворних.

Ельфи в світі The Elder Scrolls

Заходи (ельфи)
Ельфи світу TES походять від єдиних з людьми предків, ельнофеев. Їх фізіологічні відмінності від людей нечисленні. Найпомітніше відмінність - загострені великі вуха. Але найбільш значущим відмінністю від інших розумних рас можна назвати досить тривалий термін життя, в середньому, років триста. Обмежений термін життя - головна відмінність ельфів світу TES від ельфів інших фентезійних світів (які, як правило, безсмертні). За допомогою магії деякі ельфи багаторазово продовжують і цей чималий термін, наприклад, данмер Дівайту Фіру - близько чотирьох тисяч років. Але багатьох ельфів (інформація стосується насамперед до данмер) хвороби і голод зводять в могилу куди раніше терміну. За ігровим книгам відомо, що ельфи незважаючи на довге життя не надто плідні (жінки народжують не більше чотирьох разів, в середньому маючи тільки одного-двох дітей), а також, що ельфи і люди (будь-яких рас) можуть мати спільне плідне потомство. Ще одне примітне відміну від ельфів «класичних» - те, що у ельфів TES ростуть бороди (двемери і деякі босмери навіть носять густою бородою, що роблять їх схожими скоріше на гномів).

Синонімом слова "ельф" в більшості джерел є альдмер (не плутати з альтмер), але називають альдмерамі зазвичай народ ельфів, що існував у давнину і є предком всіх сучасних ельфійських рас. Часткова синонімія цих понять, що позначаються одним словом, призводить до певної плутанини. Ельфів в побуті називають просто «заходами».

Альтмери
Також відомі як Високі ельфи на своїй батьківщині, острові Саммерсет, високі ельфи володіють значно більшими здібностями до таємних мистецтвам, ніж інші раси. Однак, вони дуже вразливі до вогню, холоду і електрики.

Айлейди
Інакше іменуються Дикими ельфами. Айлейди сходять своїм корінням до найпершим ельфам, Мерам. Вважається, що їх як і раніше можна зустріти у віддаленій глушині майже кожній провінції імперії, але свідчень зустрічей з айлейдамі немає. На відміну від Альтмеров, Босмеров і данмер, вони не стали розчинятися в культурі Тамріельской цивілізації і продовжують зберігати старий уклад життя. Спілкуються вони на складному діалекті старосіродіільского мови.

Дуже мало відомо про історію Айлейдов. Вважається, що вони - альдмери, які оселилися в Сіродііле і стали згодом окремим народом. Айледа поневолили недійскіе народи, що прийшли з півночі, і довгий час їх раса процвітала. Вежа Білого Золота, що стоїть в центрі імперського міста, була побудована саме ними. І по всьому Сіродіілу досі можна зустріти вражають вчених руїни величних будов стародавньої ельфійської цивілізації. Але в 1242 рабиня Алессия (Королева Рабів) підняла повстання, яке поставило крапку на пануванні айлейдов.

Босмери
Жителі західних Валенвудскіх лісів, також відомі як Лісові ельфи. Лісові ельфи моторні й швидкі, з них виходять хороші розвідники і злодії. У всьому Тамріеля немає кращих лучників, ніж вони. Також вони відомі своєю здатністю управляти нижчими істотами.

Данмери
Їх рідний провінцією є Морровінд, але по всій імперії вони більше відомі як Темні ельфи. Темний в цьому сенсі розуміють як «темношкірий», «похмурий» і «неугодний долю». З темношкірих червонооких данмер, що поєднують могутній інтелект з сильним і спритним тілом, виходять чудові воїни і чарівники. На полі бою вони відомі майстерним і гармонійним поєднанням мечоносців, стрільців і магів-воїнів. За характером - жорстокі, байдужі і стримані. Вони тримаються зарозуміло з усіма іншими расами - зокрема, з Хаджітамі і Аргоніанамі, яких забирають у рабство. Вони володіють захистом від вогню і можуть викликати собі в допомогу духу предків.

Двемери
Зникла раса ельфів, раніше мешкала в Морровінде. Люди називали двемеров «гномами». Зникли всі, крім двемера Ягрума Багарна, який був вражений Корпрусом.

Кімерія
Раса, через прокляття Азури переродилася в расу данмеров. Кімерія - родичі альтмеров і в давні часи відділилися від їхньої культури. Відомо, що Кімерія були так само золотокожі, як нинішні Високі ельфи.

Маормери
Досить рідкісний вид тропічних ельфів, що складають населення архіпелагу Пандонея, розташованого на південь від островів Саммерсет. Маормери, ймовірно, ніколи не відвідували інші частини Тамріеля, оскільки були заслані з основного королівства ельфів ще в глибоку давнину. Їх відмітною особливістю є дивна шкіра, що володіє ефектом хамелеона. Ця здатність є вродженою, зразок уміння спілкуватися з деревами у босмеров. Маормери практикують потужну форму зміїної магії і використовують її, щоб приручити морських зміїв, удосталь зустрічаються поблизу берегів Пандонеі. Приручені змії використовуються як військові та транспортні засоби.

Манмери
Раса напівлюдей-полуельф, колись широко поширена в Тамріеля. Пізніше були асимільовані людьми. Бретон - прямі нащадки манмеров.

Фалмер
Фалмер - снігові ельфи. Можливо, цієї раси ніколи не існувало, а «Фалмер» - всього лише інша назва рьеклінгов.

Але альтмер Ателлор, який приїхав на Солстхейм, запевняє, що Фалмер існували насправді, і він - їх далекий нащадок. Він розповідає про Фалмер - таємничих ельфів, що ховаються в снігах Скайріма. За його дорученням можна знайти курган, в якому похований Сніговий Принц, і в книзі, знайденої там же, прочитати про ельфа, не схожого на інших меров, сяючого вершника на білому коні, здатного повелівати хуртовинами. Ателлор припускає, що Сніговий Принц був Фалмер. У легендах Нордлінг Фалмер описані як підступні підступні істоти, одвічні вороги людей.

Ліворукі ельфи

Стародавній вид ельфів, які були відмінними воїнами і зброярями. Назва вони отримали через те, що в більшості своїй були лівшами. За переказами діагн приніс зброю з оріхалком, щоб йокуданци перемогли ліворуких ельфів.

Ельфи (Disciples)

Ельфи - одна з рас світу Невендаар в ігровому всесвіті Disciples. Ця раса була створена богом природи Галлеаном (зазвичай вважається, що йому допомагала його дружина, богиня життя Солоніель). Ельфи - раса, що населяє Великий Ліс - підтримують давні дружні зв'язки з народом кентаврів (також почитали Галлеана як свого прабатька). Також ельфи приручили грифонів і деяких з драконів.

Спочатку ельфи жили в мирі з людьми і підтримували нейтралітет з расою гномів. Після того, як бог гномів Вотан вбив їх бога Галлеана, а намагається його врятувати Солоніель втратила свою сутність, раса залишилася без божественної підтримки. Прорвалися в світ демони змусили ельфів бігти зі своїх земель в землі Гірських Кланів (гномів), і ті порахували вторгнення нападом (ймовірно, не без підказки ворожого ельфам Вотана) і відповіли агресією. З тих пір ельфи і гноми ворогували. Втім, судячи з подій Disciples II, ця ворожнеча здебільшого залишилася в минулому.

До часу подій аддона Disciples II: Rise of the Elves раса ельфів ділиться на два народи - диких і благородних ельфів, між якими існують певні розбіжності. У попередніх іграх серії діють лише дикі ельфи.

Нічні ельфи (Світ Варкрафта)

Нічні ельфи, або Калдором («Діти зірок» по-дарнасскі) - вигадана раса з всесвіту Warcraft, створеної компанією Blizzard Entertainment. Після Третьою війни вони закінчили свій довгий період ізоляції і приєдналися до Альянсу.

На початку світу, пізніше відомого як Азерот, божественна раса Титанів створила чарівний колодязь, який був названий калдореямі Колодязем Вічності. З часом він став джерелом їх сили, мудрості і безсмертя. Цей величезний джерело містичної енергії сяяв як маяк крізь крутится Ніщо, зрештою потрапивши до уваги Саргераса, Темного Титана, руйнівника світів, і він вирішив отримати могутність Криниці для себе.

Так почалося розбещення калдореев. Маскуючись як дружелюбне божество, Саргерас зумів зв'язатися з наймогутнішої з усіх ельфів, королевою Азшарой. Саргерас переконав королеву і її самого вірного помічника, радника Ксавіуса, відкрити портал в Азерот щоб цей всемогутній «бог» зміг прийти і принести благословення їх раси (в той же час знищуючи «недостойних»). У своїй зухвалості наближені королеви, Високорождённие, захотіли управляти цим джерелом зла.

У міру зростання порталу в світ смертних, Саргерас посилав все більше «посланників» щоб допомогти відкрити портал і привести їх бога ззовні. Ці демони були членами безсмертної армії Саргераса, - палаючого Легіону, - і до цього вони зрадили вогню незліченну кількість інших світів. Перший друїд, Малфуріон Лютий, зрозумів що портал загрожує всьому світу і зібрав групу ельфів-однодумців. Саргерас, бачачи це, наказав своїй армії знищити «недостойних», тобто, всіх нічних ельфів, крім Високорождённих.

У міру просування війни, багато хранителі світу прийшли на допомогу Малфуріон щоб закрити портал в Ніщо. Напівбог Кенаріус, древні, і могутні зграї драконів боролися з наступаючим Легіоном. Зрештою Малфуріон вдалося перервати майже закінчене заклинання і закрити портал від невразливого Саргераса.

Через такої кількості енергії в роботі Колодязь Вічності вибухнув, вбивши багатьох біля нього. Деякі Калдором були затягнуті під воду і трансформувалися в нову змієподібну расу - Нагов. Ця катастрофа розбила єдиний континент на три і залишила постійний шторм під назвою Вир де раннє був Колодязь.

Із загибеллю безлічі дворян Калдором відвернулися від свого минулого і перейшли на шлях до зв'язку з природою і оточенням. Ті, що вижили Високорождённие намагалися стати частиною нового суспільства, але не змогли відв'язатися від їхньої залежності до магії. Високорождённие, перейменувавши себе у Вищих ельфів, попливли з континенту Калімдор під проводом Дат''Ремара на східний континент, де вони заснували націю Кель''Талас (англ. Quel''Thalas). Нічні ельфи ж незабаром отримали можливість жити вічно, коли світове дерево Нордрассіл було посаджено на горі Хіджау. До другого вторгнення палаючого Легіону їхня цивілізація залишалася в ізоляції, забута за століття.

Третя війна привела до виявлення східними цивілізаціями континенту Калімдор і нічних ельфів. Орки, що втекли з Лордерона, розгорнули масштабну діяльність з видобутку деревини зі священних лісів нічних ельфів. Це призвело до конфлікту між нічними ельфами, яких підтримував Кенаріус, і кланом орків Військової Пісні, які скористалися допомогою одного з лідерів Легіону, Маннороха. Хоча орки вбили Кенаріуса, врешті-решт конфлікт був зупинений, і обидві раси, разом з людьми, направили свої сили проти демонів Архімонда.

В даний час нічні ельфи намагаються відбудувати те, що було втрачено під час битви з Архімонд на горі Хіджау. Знищивши Нордрассіл, щоб зупинити Палаючий Легіон, нічні ельфи втратили своє безсмертя. Вони заснували нову столицю Дарнассус на погано заплановане та неблагословленном новому світовому дереві Телдрассіл. Так як Малфуріон проводить свій час у Смарагдовому Сні, нічних ельфів веде Тіренд Шепіт Вітру і архідруід Фандрал Стагхелм.

Джерела:

 • Вікіпедія - Dungeons Dragons;
 • Вікіпедія - ельфи;
 • Вікіпедія - ельфи Плоского світу;
 • Вікіпедія - ельфи Середзем'я;
 • Вікіпедія - ельфи TES;
 • Журнал «Світ Фантастики» - «Введення в ельфоведеніе».

Додатково:

 • Хто такі орки, гобліни, кобольди?
 • Хто такі гноми?
 • Хто такі тролі?
 • Хто такі вампіри?
 • Хто така Баба-Яга?
 • Хто такі гремліни?

Реклама партнерів:

РедагуватиУ обранеДрук


«Хто такі альви?»

В інших пошукових системах:

GoogleЯndexRamblerВікіпедія

» » Хто такі альви?