25900 авторів і 91 редактор відповіли на 98952 питання,
розмістивши 129771 посилання на 81900 сайтів, приєднуйтесь!

Реклама партнерів:

Яка потреба людини в фолієвої кислоти?

РедагуватиУ обранеДрук

Фолієва кислота - це водорозчинний вітамін B9, необхідний для росту і розвитку кровоносної та імунної систем.

Джерела фолієвої кислоти

В організмі здорової людини основним джерелом фолієвої кислоти є мікрофлора товстого кишечника, яка її синтезує. Також, значну її кількість надходить в організм людини з продуктами харчування.

Багаті фолієвою кислотою: кавун, диня, помідори, цитрусові (апельсини, мандарини, грейпфрути, лимони та ін.), Яблука, груші, виноград, гранат, абрикоси, обліпиха, смородина, авокадо, банани, ківі, свіжі фініки, гарбуз, зелені і листові овочі (селера, салат, цибуля, шпинат, спаржа, огірки, капуста - кочення, кольорова, брюссельська, брокколі та ін.), проростки бобових (сої, квасолі, нуту, сочевиці і ін.) і цільнозернових продуктів (пшениця, зелена гречка та ін.), горіхів, арахісу, пророщені зерна соняшнику, каштани, коренеплоди (морква, буряк, ріпа та ін.) та інші рослинні продукти.

Фолати термічно нестійкі з'єднання. При нагріванні руйнується від 50 до 96% фолатів. Це створює серйозну загрозу виникнення дефіциту фолієвої кислоти у дітей, які перебувають на штучному вигодовуванні - при нагріванні сумішей відбувається значне зниження рівня фолієвої кислоти в них.

Потреба людини в фолієвої кислоти

Фолієва кислота необхідна для виробництва червоних кров'яних тілець, життєво важливих для мозку в якості транспортних засобів, що доставляють йому кисень. Крім того, вона бере участь в процесі побудови нуклеїнових кислот, в яких збираються і зберігаються спадкові ознаки. Без фолієвої кислоти неможливі зростання, відновлення та заміна всіх клітин організму. Цей вітамін відповідає за виробництво двох медіаторів - серотоніну і норадреналіну. Серотонін надає заспокійливу дію, викликає відчуття благополуччя і сприяє здоровому сну. А норадреналін створює гарний оптимістичне стан духу і активність.

При дефіциті вітаміну можуть спостерігатися порушення сну, неспокій, відсутність життєрадісності, неуважність, почуття страху і навіть ослаблення пам'яті.

В залежності від віку та стану людини розрізняється добова потреба в фолієвої кислоти. Кількість фолієвої кислоти, рекомендоване спеціальною комісією експертів ВООЗ становить для підлітків від 13 років і старше - 400 мкг на день.

Потреба дорослої людини в фолієвої кислоти становить 200 мкг на добу. Але виходячи з найгіршого засвоєння поліглутаматной форми фолієвої кислоти, що знаходиться в продуктах харчування, рекомендується вживати 400 мкг суміші полі-і моноглутаматной форм фолієвої кислоти на добу. Під час вагітності така потреба подвоюється, складаючи 800 мкг. Для лактуючих жінок рекомендується 600 мкг, на тій підставі, що під час годування грудьми фолієва кислота виділяється з грудним молоком і одночасно повинні бути відновлені втрати фолієвої кислоти під час вагітності.

Добову потребу дорослої людини в фолієвої кислоти (200-400 мкг) можна забезпечити, з'ївши, наприклад, шматок печінки з порцією шпинату. А 100 г зовнішніх зеленого листя качанового салату задовольнять денну потребу у вітаміні у десятикратному розмірі. Один середній апельсин або помело містить 10-15% денної потреби, а Мінеола (гібрид мандарина) - близько 80%. Для задоволення необхідної добової норми достатньо всього 50г зерен пророщеної пшениці.Як засвоюється фолієва кислота

Фолієва кислота засвоюється тільки в поєднанні з вітаміном В12. Якщо вітамін В12 в організмі відсутній, то фолієва кислота не може виконувати свої функції. Звідси випливає, що споживання вітаміну В12 має бути достатнім.

Фолієва кислота, яка є в харчових продуктах, засвоюється в два рази гірше, ніж її синтетичний аналог-препарат.

Добре засвоюється з листових овочів (шпинат, салат-латук, спаржа), бобів, а також печінки, пивних дріжджів, яєчного жовтка, сиру. З інших продуктів фолієва кислота засвоюється значно гірше.

Найкраще всмоктується моноглутаматная форма фолієвої кислоти, вона ж проявляє і максимальну біологічну активність. Така форма фолієвої кислоти міститься в організмі людини, в материнському молоці. У продуктах харчування, овочах фруктах вона практично не зустрічається.

Всмоктування фолієвої кислоти, відбувається переважно у верхній третині тонкого кишечника, тільки після перетворення її поліглутаматних форм, що містяться в продуктах харчування, в моноглутаматную спеціальним ферментом коньюгазой. Цей фермент утворюється клітинами слизової оболонки кишечнику. Активність цього ферменту у людини може бути різко зниженою або взагалі відсутні, що призводить до порушення всмоктування фолієвої кислоти і створює умови для розвитку її дефіциту.

Після прийому фізіологічної дози фолієвої кислоти вона виявляється в плазмі крові через 30 хв. і швидко проникає в різні тканини і органи, з переважним накопиченням у печінці та спинномозкової рідини. Виводиться, в основному, нирками в незміненому вигляді, а частина її піддається біотрансформації.

Джерела:

  • hudeemvmeste.ru - вітаміни B5, B6, B12, біотин, фолієва кислота;
  • wantbaby.ru - фолієва кислота (вітамін В9);
  • vitaminov.net - прийом вітамінів;
  • uaua.info - фолієва кислота в питаннях і відповідях;
  • ru.wikipedia.org - фолієва кислота.

Додатково на сайті Genon.ru:

Реклама партнерів:

РедагуватиУ обранеДрук

Схожі питання


«Яка потреба людини в фолієвої кислоти?»

В інших пошукових системах:

GoogleЯndexRamblerВікіпедія

» » Яка потреба людини в фолієвої кислоти?