25900 авторів і 91 редактор відповіли на 98952 питання,
розмістивши 129771 посилання на 81900 сайтів, приєднуйтесь!

Реклама партнерів:

Чим корисний картопля?

РедагуватиУ обранеДрук

Картопля - цілющий продукт. Картопля широко застосовується в кулінарії і народній медицині, завдяки своїм харчовим і цілющим властивостям.

Приблизно 20-25% ваги бульб становлять вуглеводи (крохмаль), близько 2% - білкові речовини і 0,3% - жир. Білок бульб багатий різними амінокислотами і відноситься до повноцінних білків. У картоплі міститься багато калію (568 мг на 100 г сирої маси), фосфору (50 мг), значна кількість магнію кальцію і заліза. У бульбах знайдені вітаміни С, В, В2, В6, В РР, Д, К, Е, фолієва кислота, каротин і органічні кислоти: яблучна, щавлева, лимонна, кавова, хлорогенова та ін.

Завдяки великому вмісту калію картопля сприяє виведенню з організму води і кухонної солі, що покращує обмін речовин, тому картопля вважається незамінним продуктом в дієтичному харчуванні. Особливо багатий калієм печена картопля, який зберігає максимум корисних речовин. Його навіть рекомендують вживати при гіпертонії, атеросклерозі і серцевої недостатності.

Завдяки високому вмісту вуглеводів, у картоплі досить висока калорійність - майже в 2-3 рази вище, ніж у інших овочів.

Але не варто і зловживати картоплею. Що міститься в ньому крохмаль в чистому вигляді не засвоюється організмом, а тому рекомендується вживати картоплю в їжу не частіше кількох разів на тиждень. У той же час картопля проявляє дуже корисні властивості в боротьбі з гастритами з підвищеною кислотністю і виразковій хворобі шлунка і дванадцятипалої кишки.

На відміну від багатьох інших продуктів, що містять білок, картопля надає подщелачивают дію на організм людини, що дуже важливо для людей, що страждають підвищеною кислотністю.

Крім крохмалю в картоплі є білки, аскорбінова кислота і багато інших вітаміни.

Джерело інформації:

  • inmoment.ru - корисні і цілющі властивості картоплі. Застосування і лікування сирою картоплею.

Додаткова інформація по темі:

  • samru.ru - корисні властивості картоплі;
  • beseder.ru - корисні властивості картоплі;
  • moikompas.ru - сайт містить дуже багато цікавої та пізнавальної інформації про картоплю, також інформацію про корисні властивості картоплі, про те, як правильно виростити і приготувати картоплю;
  • bessmertnik.ru - лікування картоплею раку грудей.

Додатково:

Реклама партнерів:

РедагуватиУ обранеДрук

Схожі питання


«Чим корисний картопля?»

В інших пошукових системах:

GoogleЯndexRamblerВікіпедія

» » Чим корисний картопля?