25900 авторів і 91 редактор відповіли на 98952 питання,
розмістивши 129771 посилання на 81900 сайтів, приєднуйтесь!

Реклама партнерів:

Що таке тіамін?

РедагуватиУ обранеДрук

Вітамін В1 (Тіамін) незамінний для нормального функціонування нервової системи. При його недоліку виникають ті чи інші розлади, зокрема поліневрит. При вираженому нестачі вітаміну В1 починають боліти ноги, а це провісник грізного захворювання бері-бері. Нормальне ж вміст в організмі вітаміну B1 підтримує хороше самопочуття, оптимізм, знімає втому, дратівливість, нервозність, страхи, підтримує хороший здоровий апетит, покращує травлення і регулює роботу шлунка.

Вітамін В1 не накопичується в організмі. У людини немає його запасів, з яких можна було б отримати додаткові його кількості в разі потреби. Цей вітамін треба доставляти організму щодня з їжею, що не так-то просто. Вітамін нестійкий: він легко розкладається при тривалій високій температурі, а також у присутності лугів. Наприклад, часто до гороху або квасолі, щоб вони швидше розварювалися, додається сіль, але це повністю знищує тіамін. Такі страви слід солити лише після їх приготування. Відомо, що тіамін повністю розкладається під дією кави. Значить, кавомани виводять зі свого організму цей важливий інгредієнт, заробляючи тим самим хвороби травлення, нервової системи, і старіють швидше, ніж їм написано на роду. Тим часом в певні періоди життя і за певних обставин потребу організму у вітаміні В1 буває величезною.

Найбільше потребують вітаміні В1 діти в період інтенсивного росту, особливо якщо їх привчили вживати цукор, солодощі і борошняні вироби. Ще більше в тиамине потребують жінки після 50 років. Але від нестачі цього вітаміну страждають не тільки старіючі жінки, а й 40% молодих людей.

Зараз вважається, що на кожні з'їдені 1000 калорій потрібно близько 0,5 мг тіаміну. Це говорить про те, що за будь прийомі їжі слід подбати про те, щоб на столі були присутні продукти, багаті вітаміном В1 (наприклад, зелень, висівки і т. Д.), Оскільки він легко виводиться і руйнується. Особливо важливо вводити в раціон продукти, багаті вітаміном В1 при прийомі антибіотиків, при важких стресах, при великій фізичної активності або розладах шлунка. Досі не було помічено, щоб великі дози тіаміну, призначеного хворим при прострілах або ішіасі та інших невралгічних захворюваннях, надали б побічну дію. Але не можна забувати, що найкращий ефект для зміцнення здоров'я надають продукти, багаті не тільки вітаміном В1, а й майже всіма вітамінами групи В у зборі, які містяться в пивних дріжджах, пророслої пшениці, печінки.

Вітамін В1 міститься в дріжджах пивних сушених, дріжджах пекарських сушених, дріжджах свіжих, крупі вівсяної, гречаної, ячмінної, арахісі, яйцях, сирі, помідорах, лісових горіхах, в яловичині, баранині, свинині, молоці, яблуках, картоплі, рибі, капусті.

Джерело інформації:

 • inmoment.ru - кому і коли потрібно вітамін В1, список продуктів в яких міститься вітамін В1

Додаткова інформація по темі:

supercook.ru - загальна інформація про вітаміни;
 • vitaminas.ru - в яких продуктах міститься вітамін В1, рекомендований застосування, симптоми недостатності вітаміни В1;
 • firsthealthgallery.ru - про те в яких продуктах міститься вітамін В1;
 • sunduk.ru - ознаки нестачі вітаміну В1 в організмі, про добової потреби вітаміну В1 в організмі людини;
 • dic.ru - корисна інформація про вітамін В1 (тіамін);


 • med.ru - чому вітамін В1 необхідний організму людини, в яких продуктах міститься вітамін В1;
 • chemport.ru - хімічний склад вітаміну В1 (тіаміну), про те де він утримується;
 • tiamin.ru - загальні відомості про вітамін В1, джерела тіаміну, потреба у вітаміні В1- авітаміноз і гіповітаміноз вітаміну В1, гіпервітаміноз і побічні ефекти, рекомендації по прийому вітаміну В1;
 • wikipedia.ru - стаття "Тіамін" у вільній енциклопедії Вікіпедії.
 • Додатково від Генон:

  • genomukr.ru - Що таке вітамін E (токоферол);
  • genomukr.ru - Як правильно приймати вітаміни;

  • genomukr.ru - У яких продуктах міститься вітамін В6.

  Реклама партнерів:

  РедагуватиУ обранеДрук


  «Що таке тіамін?»

  В інших пошукових системах:

  GoogleЯndexRamblerВікіпедія

  » » Що таке тіамін?