25900 авторів і 91 редактор відповіли на 98952 питання,
розмістивши 129771 посилання на 81900 сайтів, приєднуйтесь!

Реклама партнерів:

У яких продуктах міститься вітамін В6?

РедагуватиУ обранеДрук

Вітамін В6 (Піридоксин) дуже важливий для організму, оскільки покращує засвоєння ненасичених жирних кислот. Разом з кальцієм він сприяє нормальному функціонуванню м'язів і серця і ефективному їх розслабленню. Встановлено, що при нестачі вітаміну В6 може виникнути запалення середнього вуха.

Піридоксин (вітамін В6) Бере участь у багатьох хімічних реакціях, що протікають в організмі. Його можна вважати коморі ферментів. Іншими словами, без нього неможливо зародження і збереження життя. Він грає важливу роль в обміні жирів і білків. Чим більше їх вживає людина, тим більше потрібно вітаміну В6 (Як і вітаміну С). Більше того, кінцевим продуктом при засвоєнні їжі є щавлева кислота. Але якщо в організмі мало вітаміну В6, один з ферментів (трансаминаза) блокується, а без нього щавлева кислота не може перетворюватися в розчинні сполуки. І тоді щавлева кислота з'єднується з кальцієм і утворює оксалати, які осідають у вигляді піску та каміння в нирках.

Американському професору угорського походження Альберту Сент-Дьйор належить честь відкриття одразу кількох вітамінів: аскорбінової кислоти, тіаміну, рибофлавіну, біотину і піридоксину (в 1934 р). Більше 20 років він вивчав вітамін В6 і прийшов до висновку: його вживання має бути збільшено з 2 мг для годуючих матерів і 2,5 мг для вагітних жінок до 20 - 25 мг (майже в 10 разів).

Додаткова «потужна» порція цієї речовини необхідна наступним категоріям людей:

  • жінкам, які приймають протизаплідні засоби або таблетки і будь-які ліки, що містять естроген;
  • вагітним, в організмі яких утворюється величезна кількість естрогенів, до кінця вагітності іноді потрібно вітаміну В6 в тисячу разів більше норми;
  • в два останні тижні передменструального циклу, коли організм виробляє найбільше число естрогенів;
  • всім, хто приймає ліки зі стероїдами, наприклад кортизоном;
  • тим, хто, незважаючи на всі старання, не може схуднути (причиною може бути недолік вітаміну В6);
  • підліткам з висипом вугрів, викликаної підвищеною діяльністю жирових залоз і важко піддається лікуванню. Висип може зникнути в термін від 5 до 21 дня при користуванні маззю, до складу якої входить 10 або навіть 50 мг вітаміну В6 на 1 г крему (жиру). Спочатку припиняється свербіж, потім настає лущення і, нарешті, зникає почервоніння шкіри.

Найбільше міститься вітаміну В6, так само як і інших вітамінів групи В, в дріжджах, печінці, пророслої пшениці, висівках і неочищеному зерні. Багато його в картоплі (220 - 230мкг / 100 г), патоці, бананах, свинині, в сирому жовтку яєць, капусті, моркві та сухої квасолі (550мкг / 100 г). Але важливо не тільки знати і знайти багате джерело вітаміну В6, а й зберегти його.

Морожені овочі, а також морожені або консервовані фруктові соки та продукти переробки м'яса втрачають багато піридоксину. Біла мука і випечений з неї хліб містять лише 20% тієї кількості, яка присутня в неочищеному зерні пшениці. Разом з водою, в якій варився рис, зливається близько 93% міститься в ньому вітаміну В6- це ж відноситься до рідини, одержуваної при варінні картоплі. При консервуванні втрачається від 57 до 77% цього важливого вітаміну.

З овочів і фруктів кращим джерелом піридоксину (вітаміну B6) Можна вважати банани, але це має значення для населення тих регіонів, де вони ростуть круглий рік. в Росії таким джерелом міг би служити картопля, багатий цим вітаміном, якби його готували вміло, тобто не зливали воду після варіння або запікали в духовці, загорнувши у фольгу. Крім того, вітамін В6 міститься в таких продуктах, як волоські горіхи і фундук, арахіс і насіння соняшнику. Багатими джерелами вітаміну B6 є: м'ясо курки, риба-із зернових - гречана крупа, висівки і борошно з неочищеного зерна.Джерело інформації:

inmoment.ru - про джерела вітаміну В6, про те кому особливо він необхідний, в яких продуктах міститься і про те як зберегти вітамін В6 в продуктах харчування.

Додаткова інформація по темі:

supercook.ru - загальна інформація про вітаміни, добова потреба, вміст вітамінів в продуктах

vitaminas.ru - про те в яких продуктах міститься вітамін В6, які функції він виконує в організмі людини, про симптоми недостатності вітаміну В6 в організмі людини.

besthelp.ru - для чого необхідний вітамін В6, наслідки дефіциту вітаміну В6.

sunhome.ru - харчові джерела вітаміну В6, рекомендований приминение, симптоми недостатності та симптоми надлишку вітаміну В6 в організмі людини.

Реклама партнерів:

РедагуватиУ обранеДрук


«У яких продуктах міститься вітамін В6?»

В інших пошукових системах:

GoogleЯndexRamblerВікіпедія

» » У яких продуктах міститься вітамін В6?