25900 авторів і 91 редактор відповіли на 98952 питання,
розмістивши 129771 посилання на 81900 сайтів, приєднуйтесь!

Реклама партнерів:

Які існують ознаки, за якими можна визначити хороше суші-заведени від поганого?

РедагуватиУ обранеДрук

Суші (Правильніше говорити сусі) - традиційна японська закуска, що складається з тонко нарізаного філе сирої (рідше копченою) риби, морепродуктів або овочів, звареного певним чином рису, іноді обгорнутих в листя водоростей норі.

Вибір закладу з приготування суші

 1. Їжте тільки в кращих доступних вам місцях. Багато суші-бари відрізняються дорожнечею - однак це зовсім не означає, що якість суші в них хороше. Ціна - не критерій якості. Найкраще запитати у знайомих японців, куди вони ходять їсти суші - і піти туди.
 2. Дотримуйтеся одного-двох хороших ресторанів, якщо знайшли їх. Постійні відвідувачі зазвичай отримують кращу якість, ніж випадкові клієнти.
 3. У гарному ресторані суші-бар зазвичай невеликий - рідко він дозволяє обслуговувати більше 12 осіб одночасно.
 4. Не у всіх хороших японських ресторанах якісно готують суші. З іншого боку, звичайно якість інших страв там, де роблять відмінні суші - цілком хороша.
 5. Зайшовши в ресторан, подивіться, чи є серед його відвідувачів, особливо серед клієнтів суші-бару, японці. Там, де серед відвідувачів більше японців, якість суші зазвичай найкраще - японці воліють якість.
 6. Як правило, слід уникати тих ресторанів, де в суші-барі виставлено багато готових суші. Виглядає це красиво - але якість в таких місцях зазвичай невисока: приблизно як у Макдональдса в порівнянні з дорогим рестораном.
 7. Уникайте ресторанних мереж. Зазвичай мережеві суші-ресторани не відрізняються гарною якістю. Єдина хороша мережу на Заході, за словами знавців, належить досвідченому майстрові суші Нобуюкі Мацухиса.

Ознаки, за якими можна дізнатися погане суші-заклад від хорошого

 1. Риба та інші морепродукти НЕ виставлені в суші-барі.
 2. Риба та інші морепродукти виставлені, але виглядають сухими.
 3. Ітамае (itamae), тобто суші-шеф або, що ще гірше, офіціант хочуть, щоб ви за один раз замовили всі свої суші.
 4. Суші-шеф не дозволяє вам робити замовлення в японському стилі - тобто замовляти одне-два суші за один раз.
 5. Ресторан пропонує вам з'їсти скільки завгодно суші, заплативши фіксовану ціну.
 6. Назви у меню наведені по-російськи, а не по-японськи з перекладом.
 7. Велика частина меню - це роли, що носять назви виду «Каліфорнія рол» або «Східне насолоду».
 8. Більше половини з пропонованих інгредієнтів - піддавалися кулінарній обробці.
 9. Суші-шеф не розуміє, про що йде мова, якщо ви питаєте кадзуноко (Kazunoko), сісо (Shiso), інаго (Inago), Тірас (Chirashi) або яма-гобо (Yama gobo)- не знайомий з японськими назвами.
 10. Скибочки риби на нигири-суші такі великі, що під ними не видно рису (багато хто вважає, що суші-бар тим краще, чим більше скибочки риби - але це ні на чому не заснована хибна ідея).
 11. Рис в суші безвкусен- хороший рис повинен мати приємний аромат і смак.

Якщо там в закладі ви бачите чотири або більше цих ознак - знавці радять пошукати інше місце.Правила поведінки при замовленні їжі і напоїв в суші-закладах

Правильно їсти суші означає отримати насолоду, взяти участь у справжньому ритуалі, в дії, де беруть участь всі Ваші почуття. Добре їсти суші можна тільки у суші-бару - тому що тільки там Ви побачите всі кольори, вдихнете всі аромати, насолодіться бесідою і по-справжньому відчуєте смак їжі. Відведіть для вашої трапези півтори-дві години. Можна порадити ось що:

 1. Їжте тільки у суші-бару.
 2. Вітайте інших людей біля бару, поговоріть з ними-по-принаймні так прийнято у японців.
 3. Якщо ви не можете є у суші-бару, принаймні, підійдіть до нього і перевірте якість риби до того, як зробити замовлення.
 4. Обов'язково вітайте ітамае, навіть якщо не залишитеся біля бару. Якщо він дізнається в вас постійного клієнта або того, хто розуміє толк в суші, можна отримати від нього багато хороших порад і рекомендацій.
 5. Пам'ятайте, що ітамае - це не просто «повар». Хороший ітамае - це спадкоємець старовинних і високоповажних традицій. Будьте поважні - і вам запропонують краще.
 6. Завжди заказивайти суші тільки у ітамае.
 7. Спершу замовте сашимі (правильніше вимовляти «сасімі» - sashimi) - Скибочки свіжої риби. Попросіть ітамае самого зробити вибір - він краще знає, що сьогодні свіже всього. Просіть приготувати «те, що здається Вам найсвіжішим».
 8. За один раз замовляйте тільки один вид суші-у всякому разі - не більше трьох. Великі набори суші не їдять біля бару.
 9. Якщо ви - постійний клієнт, попросіть ітамае вирішити, що вам подати і куди
 10. Не поспішайте є. Швидко їдять тільки в фаст-фудах.
 11. Якщо немає часу, замовте Тірас (Chirashi), невелику лакову коробку з набором суші. Ви зможете з'їсти його за столом або в офісі, користуючись доданими паличками.
 12. Ви можете замовляти у ітамае тільки ті види їжі, крім суші, які пропонуються або виставлені в суші-барі.
 13. А ось що стосується суші - не бійтеся запитати те, чого немає в меню. Деякі речі не рекламують і дають тільки знавцям, на їх прохання.
 14. Їжте помірно. Більше 10 видів риби або інших інгредієнтів - це занадто багато, ваше небо (головний орган справжнього любителя їжі) втратить чутливість.
 15. З суші можна пити зелений чай, пиво або саке. Інші безалкогольні напої погано впливають на смак. Пам'ятайте, що існує більше 300 видів саке, і вибирайте більш якісне.
 16. Пам'ятайте, що не всі види саке розігрівають.
 17. Нефільтроване саке (біле, як молоко) п'ють холодним.
 18. У вечірній час, якщо вам дуже сподобалися суші, хорошим тоном вважається замовити випивку для ітамае і його асистентів.
 19. Вважається правильним окремо залишати чайові для ітамае і для решти персоналу. Велика частина чайових повинна призначатися ітамае.

Джерела:

 • osushi.ru - історія появи суші;
 • nakormim-spb.ru - вибір закладу, способи правильної поведінки при замовленні суші і напоїв, види суші, як правильно їсти суші;
 • ru.wikipedia.org - етикет і правила поведінки за столом, історія появи паличок.

Додатково про суші:

Реклама партнерів:

РедагуватиУ обранеДрук


«Які існують ознаки, за якими можна визначити хороше суші-заведени від поганого?»

В інших пошукових системах:

GoogleЯndexRamblerВікіпедія

» » Які існують ознаки, за якими можна визначити хороше суші-заведени від поганого?