25900 авторів і 91 редактор відповіли на 98952 питання,
розмістивши 129771 посилання на 81900 сайтів, приєднуйтесь!

Реклама партнерів:

Чим корисний авокадо?

РедагуватиУ обранеДрук

М'який і соковитий авокадо Зараз цінують у всьому світі за його корисні властивості, він сприяє схудненню і розщеплює надлишок холестерину в крові. Цей екзотичний і дуже корисний фрукт покращує пам'ять і зменшує ризик серцево-судинних захворювань. У Мексиці цей плід використовують як афродізіака, вважають, що авокадо володіють збудливим ефектом, але це далеко не всі переваги цього плоду.

Батьківщиною авокадо вважається Мексика і Центральна Америка. Назва цього фрукта походить з мови ацтеків і перекладається, як «яєчко». Індіанці назвали цей плід не тільки через його форми, але й тому що авокадо висять на дереві парами. Індіанці відразу відзначили, що плоди мають збудливим ефектом. Пізніше до цього висновку прийшли й іспанські колонізатори. До речі, під час завойовницьких походів їм забороняли їсти цей фрукт. Моряки також прекрасно знали властивості авокадо, перед висадкою на берег вони намазували пюре з авокадо на хліб. Довгий час авокадо вважали горіхом.

Переваги авокадо
Екзотичний і дуже корисний фрукт авокадо покращує пам'ять і зменшує ризик серцево-судинних захворювань. Він практично не містить вуглеводів і цукру, в ньому немає ні грама холестерину і шкідливих жирів. Навпаки, до складу авокадо входять речовини, які розщеплюють надлишок холестерину в крові. Авокадо багатий вітамінами: А, В, С, D, а вітаміну Е в ньому міститься набагато більше, ніж в інших фруктах.

У авокадо 30% масла, 2% протеїну, в ньому набагато більше калію, ніж в банані, а також містяться у великій кількості тіамін і рибофлавін. Тіамін (вітамін B1) відіграє важливу роль у процесах метаболізму вуглеводів і жирів, вітамін B1 необхідний для росту і розвитку, сприяє нормальній роботі серця, нервової і травної систем. Рибофлавін (вітамін B2) необхідний для утворення червоних кров'яних тілець, антитіл, для регуляції росту і репродуктивних функцій в організмі. Він також необхідний для здорової шкіри, нігтів, росту волосся і в цілому для здоров'я всього організму, включаючи функцію щитовидної залози.

При всіх перевагах авокадо низькокалорійний: у 100 грамах м'якоті всього 160 калорій.

Як вибрати і приготувати авокадо
При виборі авокадо дуже важливо придивитися до його зовнішнього вигляду: шкірка плоду повинна бути непошкодженою, без темних плям і тріщин. Темні плями говорять про те, що плід перезріло. Авокадо бувають різними залежно від сорту - горбисті темно-зелені або гладкі зелені.

Щоб перевірити, наскільки фрукт дозрів, потрібно натиснути на нього пальцем, авокадо повинен бути м'яким, але несильно. Тверді фрукти потрібно покласти на пару днів на дозрівання. Фрукт ріжуть уздовж кісточки, шкірку не очищують. Щоб м'якоть не темніли, її потрібно полити соком лимона або лайма. Авокадо чудово підходять до курки і креветкам, з них роблять салати і варять супи.

Реклама партнерів:

РедагуватиУ обранеДрук


«Чим корисний авокадо?»

В інших пошукових системах:

GoogleЯndexRamblerВікіпедія

» » Чим корисний авокадо?