25900 авторів і 91 редактор відповіли на 98952 питання,
розмістивши 129771 посилання на 81900 сайтів, приєднуйтесь!

Реклама партнерів:

Який був бюджет фільму "Титанік" (1997)?

РедагуватиУ обранеДрук

«Титанік» (Англ. Titanic) - Фільм-катастрофа 1997 року, знятий Джеймсом Камероном (Кемерон, англ. James Cameron), В якому показана загибель легендарного лайнера «Титанік». Головні ролі у фільмі виконали Кейт Уінслет (Роза Дьюітт Б'юкейтер) і Леонардо Ді Капріо (Джек Доусон). Герої фільму, будучи членами різних соціальних верств, закохалися одне в одного на борту нещасливого корабля, що здійснював свій рейс через Атлантичний океан в 1912 році. Бюджет фільму склав 200 мільйонів доларів США, що стало рекордом для свого часу. «Титанік» є рекордсменом за кількістю отриманих нагород «Оскар» поряд з такими фільмами, як «Бен-Гур» (1959) і «Володар перснів: Повернення короля» (2003), у зв'язку з чим часто визнається кращим фільмом у жанрі мелодрами.

Прем'єра фільму в США відбулася 19 грудня 1997 (у Росії - 20 лютого 1998). Картина вразила мільйони кіноглядачів, зібравши в прокаті в усьому світі понад 1,8 мільярдів доларів, а її немислимий бюджет окупився всього за 25 днів. Фільм був удостоєний 11-ти «Оскарів», у тому числі у номінаціях «Кращий фільм» і «Кращий режисер». До 2010 р «Титанік» залишався самим касовим фільмом в історії кіно. У 2010 р рекорд «Титаніка» побила інша картина Камерона - «Аватар».

Історія створення фільму

Джеймс Камерон колись знав про трагедію затонулого величезного трансатлантичного лайнера не більше, ніж всі інші люди - 15 квітня 1912 «Титанік» зіткнувся з айсбергом, що призвело до загибелі сотень людей.

За однією з версій, одного разу Камерон подивився фільм «Загибель" Титаніка "» (A Night to Remember) англійського режисера Роя Уорда Бейкера, знятий в 1958 році. Страшна трагедія тієї весняної ночі зацікавила Камерона, і він вирішив, що було б непогано зняти цей фільм більш розгорнутим і з використанням нових технологій. За іншими даними, вперше Дж. Камерон задумався про можливу кінопостановці в 1987 році, коли на телеканалі «National Geographic» був показаний документальний фільм про «Титаніку». Але всерйоз займатися підготовкою сценарію для майбутнього фільму режисер почав тоді, коли його кращий друг Льюїс Ебернеті в день народження режисера подарував йому свою працю про «Титаніку».

Після цього режисер вивчав історію корабля, знайомився зі списками пасажирів, що пливли на ньому, уважно вивчав документи, щоденники, листи тієї епохи. Довелося зануритися в атмосферу початку століття, пропустити її через себе, але результат того вартий - сценарій, написаний Камероном, виявився дійсно цікавим і вражаючим.

Але, природно, жодна голлівудська картина не може обійтися без любовної історії, і тому весь сюжет фільму закручувався навколо молодої закоханої пари - багатої дівчини і бідного хлопчини. Сценарій фільму здався продюсерам більш ніж захоплюючим, і студія «XX століття Фокс» погодилася взяти участь у цьому великомасштабному проекті. Але Камерон поставив перед студією умови - він обов'язково повинен побувати на місці загибелі «Титаніка», більше того, спуститися під воду і своїми очима побачити затонулий корабель, відчути весь масштаб жаху, який довелося випробувати потерпілим аварію корабля.

Також Камерон планував зняти кілька епізодів фільму під водою, щоб надати більшу достовірність своїй картині. У зйомках «Титаніка» брала участь російська експедиція Інституту океанології імені П. Ширшова.

Науково-дослідне судно «Академік Мстислав Келдиш», що належить Інституту океанології, вирушило в район загибелі «Титаніка». На цьому судні встановлені унікальні населені глибоководні апарати "Мир-1" і "Мир-2», здатні занурюватися на глибину до 6 км. Американці розробили спеціальну зовнішню кінокамеру з титановим корпусом, здатну працювати під товщею води. Також був виготовлений телекерований модуль, який міг проникати всередину затонулого лайнера.Але природно, будь-який масштабний справа не обходиться без проблем і труднощів, які довелося долати нашим океанологам. Анатолій Сагалевич пізніше згадував про це: «У серпні 1995 року в районі Галіфаксу ми провели пробне занурення, в ході якого з'ясувалося: телекерований модуль і лебідка, що забезпечує його рух, не працюють. Ці недоліки усували на місці члени екіпажу "Академіка Келдиша" ».

Допомога росіян у зйомках самого касового фільму просто неоціненна - її визнав і сам режисер, критики, глядачі, навіть американська кіноакадемія, що вручила «Оскар» за внесок у підводні дослідження керівнику експедиції, доктору технічних наук, завідувачеві лабораторії глибоководних населених апаратів Анатолію Сагалевича.

Вирішивши, що найголовнішою сценою, через яку глядачі підуть на фільм, буде крах корабля, Дж. Камерон запросив для створення спецефектів 17 студій. Провідною серед них стала Digital Domain, де під керівництвом Роберта Легато створювалися візуальні ефекти до фільму. Для зйомок фільму була побудована абсолютно нова студія на узбережжі Розаріто в Мексиці, всього в 40 кілометрах на південь від державного кордону з США. У водах величезного басейну був споруджений макет корабля (див. фото) Майже в натуральну величину. Модель корабля досягала 231 метра в довжину, тоді як справжній лайнер був на 38 метрів довшою (269 м). Але, незважаючи на грандіозний розмах декорацій, кількість повторюваних компонентів корабля (таких як вікна) було зменшено, а деякі деталі були змодельовані всього на 90%. Цікаво, що у моделі «Титаніка» був відсутній ніс. Його кожен раз додавали на комп'ютері. Коли Камерон побачив, в яку суму обійшлися ці спецефекти, він вигукнув: «Краще б ми його побудували!» Також у ході знімального процесу замість вертольотів було вирішено задіяти 50-метровий кран, поміщений на рейки - це було зроблено для зменшення накладних витрат.

Під час зйомок масових сцен актори були одягнені в костюми, обвішані датчиками для «захоплення руху». При цьому творці скористалися послугами всього сорок осіб. При зйомці падаючих при катастрофі корабля людей була використана змодельована на комп'ютері вода. Це дозволило зробити зіткнення з нею більш драматичним і натуральним. Для зйомки сцени, де дельфіни пливуть перед кілем корабля, були використані як дресировані ссавці, так і їх комп'ютерні моделі, які були створені і накладені на основний відеоряд студією Hammerhead Productions. Айсберг, з яким зіткнувся «Титанік», був зроблений з піноутворювача, покритого скловолокном і воском.

Зйомки цієї епічної картини, тривали близько 7 місяців, закінчилися 23 березня 1997.

Джерела та додаткова інформація:

  • en.wikipedia.org - матеріал з Вікіпедії (англ. яз., є і російська версія);
  • titanicmovie.com - офіційний сайт фільму (англ. яз.);
  • chronoton.ru - як росіяни знімали «Титанік» (Н. Трубіновская);
  • forum.kinomania.ru - секрет успіху «Титаніка» (обговорення на форумі).

Додатково:

Реклама партнерів:

РедагуватиУ обранеДрук

Схожі питання


«Який був бюджет фільму "Титанік" (1997)?»

В інших пошукових системах:

GoogleЯndexRamblerВікіпедія

» » Який був бюджет фільму "Титанік" (1997)?