25900 авторів і 91 редактор відповіли на 98952 питання,
розмістивши 129771 посилання на 81900 сайтів, приєднуйтесь!

Реклама партнерів:

Як зменшити обсяг (розмір) папки, в яку встановлена операційна система Windows 7 / Windows Vista за допомогою програми WinsxsLite?

РедагуватиУ обранеДрук

У системах, починаючи з Windows Vista, присутня безліч збірок, що містять як різні версії системних DLL, так і інші ресурси (наприклад, керуючу інформацію для багатомовної підтримки). Всі збірки завжди встановлюються на диск (в папку ?: Windows winsxs), Навіть якщо більша частина з них не використовується. Загальний обсяг цих збірок займає кілька гігабайт дискового простору, що становить трохи менше половини всього простору, зайнятого системою після установки на диск.

Наприклад, при оновленні бібліотеки lib.dll з'явиться нова версія. Але й стара залишиться. Наступне оновлення lib.dll дасть на жорсткому диску вже 3 її версії (1 нова і 2 старі). І так далі для кожного елемента.

Постійне збільшення обсягу папки winsxs, що служить місцем зберігання всіх бібліотек, файлів ресурсів і системних папок, викликає бажання негайно видалити її. На жаль, робити цього не можна, так як це призведе до неможливості роботи комп'ютера.

Однак існує два основних способи зменшити розмір папки winsxs:

Спосіб №1:

 • запускаєте командний рядок (натиснути Win + R);
 • в командному рядку вводите «cmd»(Без лапок), тиснете Enter;
 • набираєте наступну команду: dism / online / cleanup-image / spsuperseded і тиснете Enter;
 • далі піде процес очищення резервних копій файлів. Після закінчення операції відбудеться оповіщення про успішне її завершення, тому не закривайте це вікно завчасно (операція не швидка).

Спосіб №2:

 • Cкачать і запустіть утиліту vspcin.exe (Для Windows Vista) або compcin.exe (Для Windows 7) для початкової обробки і спроби зменшення розмірів папки winsxs.
 • Скачайте архів скрипта WinsxsLite і розпакуйте його в ту ж папку.
 • Запустіть скрипт WinsxsLite (є bat-файлом, створена розробником Christian Bering Boegh і поширюється вільно).
 • Натисніть кнопку 2 для запуску Phase 1 scan (перевірка і оцінка папки winsxs) і потім виконайте натиснення кнопки 2 і букви А для запуску Phase 1 apply (очищення). Дана дія дозволяє визначити файли папок Program Files і Windows, дублюючі файли, що знаходяться в папці wnsxs.
 • Дочекайтеся завершення процесу і перезавантажте комп'ютер для звільнення зайнятих файлів. Деякі файли, що зберігаються в папці, недоступні для зміни, тому програма WinsxsLite змушена створювати TODOlist, інформація з якого використовується після перезапуску комп'ютера.
 • Знову запустіть скрипт WinsxsLite, натисніть кнопку 2 для запуску Phase 2 scan і потім виконайте натиснення кнопки 2 і букви А для запуску Phase 2 apply. Це дозволить зробити заміну застарілих файлів папки winsxs жорсткими посиланнями на нові версії файлів.
 • Дочекайтеся завершення процесу зменшення розмірів папки winsxs (може зайняти до двох годин) і перезавантажте комп'ютер для застосування обраних змін.

Реклама партнерів:

РедагуватиУ обранеДрук

Схожі питання


«Як зменшити обсяг (розмір) папки, в яку встановлена операційна система Windows 7 / Windows Vista за допомогою програми WinsxsLite?»

В інших пошукових системах:

GoogleЯndexRamblerВікіпедія

» » Як зменшити обсяг (розмір) папки, в яку встановлена операційна система Windows 7 / Windows Vista за допомогою програми WinsxsLite?