25900 авторів і 91 редактор відповіли на 98952 питання,
розмістивши 129771 посилання на 81900 сайтів, приєднуйтесь!

Реклама партнерів:

Як зчитується інформація з компакт диска?

РедагуватиУ обранеДрук

1. Компакт-диски

2. Фізичні характеристики компакт-диска

3. Конструкція компакт-диска

4. Спосіб зчитування інформації

5. Особливості оптичного способу зчитування інформації
6. Що знаходиться всередині кадру?
7. Принципи доступу до інформації

8. Режими запису: Track - At - Once- Disc - At - Once- Session - At - Once- Incremental Packet Writing

1. Компакт-диски - Це носії інформації, призначені для зберігання інформації в цифровій формі (у вигляді набору чисел). Сімейство компакт-дисків включає в себе носії різних типів, оптимізованих для зберігання та використання специфічних видів інформації. Незважаючи на різноманітність типів КД, всім їм притаманні загальні риси, або характеристики.

2. Фізичні характеристики компакт-диска
Геометричні розміри. Всі члени сімейства КД представляють собою диск діаметром 120 мм, що має в центрі отвір діаметром 15 мм. Товщина диска - 1.2 мм.

3. Конструкція компакт-диска
Конструктивно диск являє собою тришаровий «пиріг»:

Підкладка з оптично прозорого матеріалу (полікарбонат), яка виготовляється методом лиття під тиском. При виготовленні підкладки на одній з її поверхонь формується інформаційний малюнок, що складається з ямок (питов) і проміжків між ямками (Ленд). На інформаційний малюнок напилюється тонкий шар, що відображає. Поверх відображає шару наноситься шар лаку, що захищає диск від пошкоджень. Як правило, на захисний лак наноситься лейбл.

4. Спосіб зчитування інформації
Для читання інформації з КД використовується промінь лазера інфрачервоного діапазону (ІК). Луч подається на обертовий диск з боку підкладки, відбивається від відбиває шару і повертається на спеціальний фотоприймач. При попаданні променя на піти і Ленд інтенсивність відбитого променя змінюється. У підсумку, на виході фотоприймача формується електричний сигнал, що повторює за формою інформаційний малюнок на поверхні компакт-диска.

5. Особливості оптичного способу зчитування інформації
-
Успішне зчитування інформації залежить від стану поверхні КД. Подряпини, пил і забруднення ускладнюють, а іноді й унеможливлюють зчитування інформації з КД.

- Застосування лазера ІЧ-діапазону дозволяє використовувати для виготовлення КД не тільки прозорий полікарбонат, але і кольоровий теж, аж до дуже темних. При цьому темні матеріали є світлонепроникними тільки у видимому діапазоні світлового спектру. В ІЧ-діапазоні такий матеріал залишається прозорим.

Базовий формат - CD Audio
Історично першим в сімействі КД з'явився Compact Disc Digital Audio (CD DA).

6. Що знаходиться всередині кадру
Усередині кадру знаходиться набір чисел, що представляють закодований звук. Процес перетворення звуку в набір чисел описаний в Лекції № 1а (Основи цифрового кодування інформації). У цій же лекції дані основи двійковій арифметики і визначення біта, байта і довічного слова.

На компакт-диску розміщується два звукових каналу (стереозвук). Вибірка звукових відліків проводиться з частотою 44100 Гц (44,1 кГц) і розрядністю 16 біт (2 байти) на кожен канал. Оскільки в одній секунді КД міститься 75 кадрів, один кадр містить в собі 44100/75 = 588 відліків звукового сигналу. Розмір кадру визначається таким чином:

588 відліків * 2 канали * 2 байти = 2352 байта.

Знання частоти вибірки (44,1 кГц) необхідно в разі передачі замовлення на цифровому носії, відмінному від КД. Приміром, на DAT -кассете або у комп'ютерному файлі (WAV-формат) звук може бути записаний з частотою вибірки 48 кГц. У цьому випадку при підготовці майстер-диска доводиться виконувати перерахунок частоти апаратними або програмними засобами. Суб'єктивно це міняє звучання, що може викликати претензії замовників до якості звуку. Тому від дуже вимогливих замовників бажано отримувати цифрові носії звуку зі стандартною частотою дискретизації (це стосується, в основному DAT -кассет і WAV-файлів).

7. Принципи доступу до інформації
Для аудіо-диска об'єктом вибору звичайно є трек. Для того щоб вибрати будь трек, достатньо інформації, записаної в TOC.

Для CD-ROM, як і для будь-якого комп'ютерного носія, об'єктом вибору є файли і папки (директорії). Папки теж є файлами особливого призначення. Тому записів у TOC недостатньо для доступу до об'єктів CD-ROM.Для доступу до файлів на дисках CD-ROM формується файлова структура (ФС). ФС - Це набір службових записів, що описують місце розташування і атрибути файлів і папок. Файлові структури бувають різні, і кожна з них може бути розміщена на CD - ROM. Так, наприклад, на дисках для ПК Макінтош може бути сформована файлова система HFS (Hierarchical File System), Яка використовується на жорстких дисках ПК Макінтош. Такі диски читаються тільки на ПК Макінтош.

Для забезпечення універсальності дисків CD-ROM була розроблена файлова система ISO 9660. Диски з цією файловою системою сумісні з операційними системами ПК Windows, MacOS і Unix. Базовий варіант цієї файлової системи накладає обмеження на довжину імені файлу і символи, які можна було використовувати в назві файлу (схема «8 + 3», до 8 символів в імені файлу і до 3 символів у розширенні). В імені файлу можна використовувати тільки символи англійського алфавіту, цифри і знак підкреслення. Мітка диска не повинна бути довше 11 символів і не повинна містити пробіли.

Мітка диска (Volume Label) - Ідентифікує диск при його завантаженні в привід CD-ROM. У провіднику Windows мітка диска відображається праворуч від значка приводу CD-ROM.

У 1995 році було введено додаток до ISO 9660 (Joliet Specification), Що дозволяє використовувати в іменах файлів довгі імена, символи національних алфавітів і прогалини (система кодування Unicode).

Файлова система Joliet формується на КД на додаток до ФС ISO 9660. Фактично на диску присутні дві файлові системи. Ті комп'ютери, які не підтримують Joliet, показують імена файлів з ФС ISO 9660. При формуванні файлової структури ISO 9660 довгі імена урізаються і в кінці додаються знак «~» і цифра.

Є ще один варіант формування довгих імен, реалізований в деяких програмах запису. Він називається Extended ISO 9660. Дозволяє розміщувати на диску тільки одну ФС (ISO 9660), але при цьому дозволена довжина імені файлу до 128 символів. Дозволяються тільки символи англійського алфавіту, цифри і знак підкреслення.

Часто задається питання - скільки інформації увійде на КД? Однозначної відповіді на це питання немає.

Причина цьому наступна:

В ISO 9660 мінімально адресується фрагмент інформації називається логічним блоком. За замовчуванням він дорівнює розміру корисної інформації в кадрі (сектору) - 2048 байт. Якщо, наприклад, файл має розмір 100 байт, то в блоці (а значить і кадрі) решта місце залишиться незайнятим. Якщо на диску розміщується 1000 файлів розміром 100 байт, то на диску реально буде зайнято 1000 * 2048 = 2048000 байт, а не 100000 байт.

Таким чином, чим більше буде на диску маленьких файлів, тим більше буде розмір незайнятого простору.

Для усереднених розрахунків можна використовувати наступну формулу:

Обсяг На Диску = Сумарний розмір файлу + Кількість фото * (Розмір Блоку / 2)

8. Режими запису
-
Track - At - Once - Трек За Один Прохід - рекордер записує перший трек, після чого проводиться запис інформації про це треку в службову область диска (PCA), потім проводиться запис наступного треку і т.д. На завершення, проводиться запис вступної та вивідний доріжок. При використанні цього методу можливий запис окремих треків в різний час і на різних рекордерах. Трек при цьому оформляється у вигляді пакету, який починається п'ятьма блоками «вбеганія» ( Run - In Blocks ) І завершується двома блоками «вибігання» ( Run - Out Blocks ). Між пакетами вставляються сполучні блоки ( Link Blocks ), В яких відсутні «піти» і «Ленд».

- Disc - At - Once - Диск за один прохід - рекордер послідовно записує вступну доріжку, область програми і вивідну доріжку. При цьому виключення лазера не відбувається. Цей режим найбільш прийнятний для запису майстер-диска.

- Session - At - Once - Сесія за один прохід - розвиток попереднього режиму запису. Абсолютно йому аналогічний за винятком того, що в TOC додається інформація, роздільна запис наступної сесії.

- Incremental Packet Writing - Пакетна Запис з приростом - схожа на режим TAO, тільки в пакет полягає не трек, а окремий файл. Дозволяє додавати на диск по одному файлу за один сеанс запису. Режим зручний для користувачів, але абсолютно не прийнятний для запису майстер-диска. Диск з такою структурою не може бути відтворений на литому диску. По-перше, між файлами знаходяться Link -блоки, в області яких немає модуляції, і при спробі їх читання відбувається помилка запису. По-друге, Run - In, Run - Out і Link -блоки в цьому форматі не враховуються при обчисленні адреси блоку з інформацією, вони пропускаються при нумерації секторів. Тому, навіть якщо переписати такий диск сектор за сектором в іншому режимі, замінивши ці блоки нульовими, вся система адресації зміститься і інформація стане недоступна.

Джерела інформації:

- https://ru.wikipedia.org/wiki/Компакт-диск - матеріал з Вікіпедії - вільної енциклопедії;

- https://disc.ru/stat_prew.htm?id=1 - LASER CRAFT - найбільше російське підприємство, засноване в 1992 році, виробляє тиражування дисків (CD і DVD всіх форматів), а також HD DVD. Всі про диски;

- dimonxp.boom.ru/CD1.htm

Реклама партнерів:

РедагуватиУ обранеДрук


«Як зчитується інформація з компакт диска?»

В інших пошукових системах:

GoogleЯndexRamblerВікіпедія

» » Як зчитується інформація з компакт диска?