25900 авторів і 91 редактор відповіли на 98952 питання,
розмістивши 129771 посилання на 81900 сайтів, приєднуйтесь!

Реклама партнерів:

Як довго людина може прожити (обходиться) без води?

РедагуватиУ обранеДрук

Дослідження, проведені американським фізіологом Е.Ф. Адольфом, показали, що максимальна тривалість перебування людини без води значною мірою залежить від температури навколишнього повітря і режиму рухової активності.

Так, наприклад, перебуваючи в стані спокою в тіні, при температурі 16-23 ° С, людина може не пити протягом 10 днів. При температурі повітря 26 ° С цей термін скорочується до 9 днів, при 29 ° С - до 7, при 33 ° С - до 5, при 36 ° С - до 3 днів. Нарешті, при температурі повітря 39 ° С в спокої людина може не пити не більше 2 днів.

Зрозуміло, при фізичній роботі всі ці показники значно скорочуються.

Після землетрусу в Мехіко в 1985 році під уламками будівлі був знайдений хлопчик у віці 9 років, який нічого не їв і не пив 13 діб, і тим не менш залишився живий.

Ще раніше, у лютому 1947 році, у м Фрунзе був знайдений 53-річний чоловік, який, отримавши травму голови, протягом 20 діб перебував без їжі і води в покинутому неопалюваному приміщенні. У момент виявлення у нього не виявлялося дихання і не промацувався пульс. Єдиною ознакою, що свідчить про збереження життя потерпілого, була зміна кольору нігтьового ложа при натисканні. А наступного дня він міг уже розмовляти.

Реклама партнерів:

РедагуватиУ обранеДрук

Схожі питання


«Як довго людина може прожити (обходиться) без води?»

В інших пошукових системах:

GoogleЯndexRamblerВікіпедія

» » Як довго людина може прожити (обходиться) без води?