25900 авторів і 91 редактор відповіли на 98952 питання,
розмістивши 129771 посилання на 81900 сайтів, приєднуйтесь!

Реклама партнерів:

Де можна подивитися і почитати про лікувальні властивості глоду?

РедагуватиУ обранеДрук

Глід
(Crataegus), Рід чагарників або рідше невисоких дерев сімейства розоцвітих. Пагони, як правило, забезпечені більш-менш добре розвиненими колючками (видозмінені укорочені пагони). Листя від цілісних до перістолопастние і перисторозсічених. Квітки білі, рідше рожеві до червоних, зазвичай зібрані в напівпарасольки або щитковидні суцвіття. Зав'язь нижня. Плід (т. Зв. Косточковое яблуко або костянковідний) часто кулястий, яйцеподібний або грушоподібний, здебільшого червоний, оранжево-бурий або чорний. Близько 200 (за іншими даними, більше 1000) поліморфних видів, дико зростаючих в помірних областях Північної Америки та Євразії. У СРСР близько 50 видів (і близько 75 інтродукованих). Плоди деяких Б. с'едобни- щільна деревина придатна для дрібних виробів. Багато Б. декоративні: частина з них добре виносять стрижку і забезпечені розвиненими колючками, у зв'язку з чим використовуються в живоплотах. Рідкий екстракт з плодів або настій з квіток Б. колючого і Б. криваво-червоного містить деякі органічні кислоти, Вітаміни-застосовують при розладах серцевої діяльності, судинних неврозах, гіпертонічній хворобі та ін. ( Велика радянська енциклопедія ).

Глід зустрічається часто - в передмістях, в сільській місцевості, біля доріг, біля річок, на лісових галявинах ... Високий чагарник, трохи схожий на невелике деревце, з різьбленими невеликими листям, а по осені і з дрібною червоною і цілком їстівною ягодою-кістянкою.

Рослина це чудово лікувальними властивостями, хоча і знайоме більшості тільки по спиртової настоянки, яку продають в аптеці і застосовують при захворюваннях серця. Насправді ж листя, квітки і плоди глоду здавна використовуються в медицині. По перше, чай з квіток і молодого листя глоду - чудовий кровоочисний засіб. По-друге, це хороше в'яжучий засіб при проносах і дизентерії. А плоди і квітки часто виявляються просто скарбницею цінних речовин при захворюваннях серця і судин.

Речовини, що містяться в глід, надають розширює дію на судини серця і покращують засвоєння кисню серцевим м'язом (Вона починає скорочуватися сильніше і рідше). Більш того, глід знімає аритмію. А ще він регулює і знижує кров'яний тиск і надає заспокійливу дію. Його призначають як ліки при безсонні і як полоскання при захворюваннях горла.

Справа в тому, що в плодах глоду містяться вітаміни (С, Р), каротин, деяка кількість кислот, багато цукрів у вигляді фруктози (тому їх можна їсти і при діабеті), багато пектину (він утворюється при переробці желе), що виводить з організму солі важких металів та інші шкідливі речовини (знижується рівень холестерину в крові).

Великоплідні види глоду з солодкими плодами можна їсти свіжими як десерт, заварювати як чай, переробляти на повидло, вино, компот.

Однак зловживати глодом не варто: більше склянки ягід з'їдати за один прийом не рекомендується, оскільки це може викликати сонливість і відчуття слабкості через різке падіння кров'яного тиску, а також порушення ритму серцевих скорочень.

Якщо самостійно збираєте квітки або плоди глоду, ставитеся до нього дбайливо: чи не ламайте гілки, не рвіть плоди разом з листям і не оголяти весь кущ. У теплу, суху, сонячну погоду глід цвіте всього 3 - 4 дні. Розпустилися квітки збирають на початку цвітіння, коли частина бутонів в суцвіттях ще не розкрилася (не можна збирати квітки вологими, вони моментально згниють), і відразу ж розкладають їх тонким шаром для висушування. Настій квіток глоду (5 г або столова ложка квіток на 200 мл гарячої води) п'ють по півсклянки 2 - 3 рази на день перед їжею. Можна приготувати і настій плодів (столова ложка подрібнених плодів на склянку води).

Плоди глоду, що дозрівають у вересні, заготовляють тільки повністю достигли. Сушать плоди в духовці при температурі не вище 70проС- при цьому плоди всихають в 3 - 4 рази. Для сушки краще використовувати види глоду з невеликими борошнистими плодами - вони легше сохнуть. Потім з них можна приготувати настоянку, заварювати в термосі, щоб отримати вітамінний напій, або розмолоти в борошно, яке додають при випічці хліба та кондитерських виробів (у насінні міститься близько 30% жиру).
З подрібнених сухих плодів глоду готують настоянку на 70% спирті (на 1 л настойки - 100 г плодів) - приймають по 20 - 30 крапель 3 - 4 рази на день до їди.

Прочитати про глід можна також в on-line довіднику з лікарських трав -1,

або on-line довіднику лікарських рослин -2.

Джерела:

bull- Велика радянська енциклопедія - про глід;

bull- 1k.com.ua - плоди глоду при високому тиску і аритмії.

bull- narmed.ru - глід, лікування глодом;bull- amt.allergist.ru - ліки з діючою речовиною - глоду екстракт;

bull- diet-diet.ru - on-line довідник з лікарських трав;

bull- officinalis-plants.com - довідник лікарських рослин.

Додатково від Генон:

bull- genomukr.ru - де в інтернеті можна знайти інформацію про лікарські рослини;

bull- genomukr.ru - де в інтернеті знайти інформацію про народну медицину;

bull- genomukr.ru - де в інтернеті є календар збору лікарських рослин;

bull- genomukr.ru - які лікарські властивості шипшини;

bull- genomukr.ru - які лікувальні властивості фенхеля;

bull- genomukr.ru - які лікарські властивості м'яти перцевої.

bull- genomukr.ru - Велика медична енциклопедія, можна подивитися он-лайн;

bull- genomukr.ru - де в інтернеті знайти список медичних ресурсів російською мовою;

bull- genomukr.ru - де в інтернеті знайти Медичний словник;

Реклама партнерів:

РедагуватиУ обранеДрук


«Де можна подивитися і почитати про лікувальні властивості глоду?»

В інших пошукових системах:

GoogleЯndexRamblerВікіпедія

» » Де можна подивитися і почитати про лікувальні властивості глоду?