25900 авторів і 91 редактор відповіли на 98952 питання,
розмістивши 129771 посилання на 81900 сайтів, приєднуйтесь!

Реклама партнерів:

Хто такі Шансонье?

РедагуватиУ обранеДрук

Шансон (Фр. chanson - «Пісня») - французькі естрадні пісні кінця XIX-XX ст., Виконані в стилістиці кабаре. Шансоном також називаються французькі поліфонічні пісні XV-XVI ст. У самій Франції цей термін в даних значеннях не вживається.

Поліфініческіе пісні (XV - XVI ст.)


Ранні шансони розвинулися з балад, віреле і рондо. Першим значним композитором шансонів був Гільйом де Машо (XIV століття). Наступне покоління композиторів відбувалося, в основному, з Бургундії (Гійом Дюфаї і Жиль Беншуа). Їх шансони були прості за стилем і також розкладалися на три голоси. У середині XV століття утворилася «паризька школа» шансонів (Клоден де Сермізі і Клеман Жаннекен). З XVII століття в рамках «паризької школи» стали розвиватися шансони, написані для одного голосу.Сучасні шансони

Жанр шансонів взяли на озброєння співаки ранніх французьких кабаре в кінці XIX століття. З кабаре дана модифікація шансонів перейшла у французьку естрадну музику XX століття (найвідомішими шансоньє були Містінгетт, Моріс Шевальє, Едіт Піаф і ін.). За межами Франції до числа шансоньє прийнято відносити майже всіх естрадних виконавців франкомовних пісень. Завдяки такому розширеному тлумаченню терміна в цю категорію потрапляють Ів Монтан, Ж. Брассенс, Ш. Азнавур, М. Матьє, Джо Дассен, П. Каас.

Російський шансон - термін, яким позначають різні жанри російської популярної музики, що включають перш за все блатну пісню, бардівську пісню, міський романс, пісні військової тематики. У російській музичній індустрії термін був популяризував однойменною радіостанцією, маркетувати подібним чином в основному блатну пісню. Таким чином, під поняття російського шансону потрапляють досить відмінні один від одного виконавці - від Вертинського і Лещенко до Висоцького, Аркадія Північного і Шуфутінського - отчого даний термін викликає суперечливе ставлення і не всіма приймається. Так чи інакше, у Державному кремлівському палаці з 2001 року проводиться церемонія вручення премії «Шансон року»

Шансоньє (Франц. chansonnier, від chanson - пісня) - французький естрадний співак, виконавець жанрових пісень у «Монмартрском» стилі, часто автор їх слів і музики.

Мистецтво шансоньє сходить до творчості середньовічних французьких менестрелів. На межі XVIII-XIX століть революційний підйом народу викликав розвиток мистецтва шансоньє, які відгукувалися в своїх піснях на злободенні події. Шансоньє часто пристосовували нові тексти до вже існуючих мелодіям. В кінці XIX століття «шансоньє» стали називати професійних артистів естради (Г. Монтегюс, А. Брюан та ін.).

За межами Франції до числа шансоньє часто відносять практично всіх виконавців франкомовних пісень. Завдяки такому розширеному тлумаченню терміна в цю категорію потрапили П. Дюпон, М. Шевальє, Е. Піаф, Ів Монтан, Ж. Брассенс, Ш. Азнавур, М. Матьє, Джо Дассен, П. Каас - більшість з них в класичному сенсі слова не є шансоньє.

Мистецтво французьких виконавців вплинуло на розвиток вокальних жанрів сучасного естрадного музичного мистецтва європейських країн, у тому числі СРСР та Росії (Л. О. Утьосов, А. Н. Вертинський та ін.).

Корисні посилання:


Джерела:

  • https://ru.wikipedia.org - Шансон
  • https://ru.wikipedia.org - Російський шансон
  • https://ru.wikipedia.org - Шансоньє

Реклама партнерів:

РедагуватиУ обранеДрук

Схожі питання


«Хто такі Шансонье?»

В інших пошукових системах:

GoogleЯndexRamblerВікіпедія

» » Хто такі Шансонье?