25900 авторів і 91 редактор відповіли на 98952 питання,
розмістивши 129771 посилання на 81900 сайтів, приєднуйтесь!

Реклама партнерів:

Яка найбільша мавпа?

РедагуватиУ обранеДрук

Мавпи - це початково деревні ссавці, для яких характерні п'ятипалі хапальні кінцівки. Відомо більше 200 видів приматів - від карликової ігрунки довжиною близько 10 см до масивних горил ростом до 180 см і масою більше 250 кг.

Найбільша мавпа - це горила. Вперше цей рід, куди входять найбільші примати, був описаний в 1847 році американським місіонером Томасом Севенджем.

Середній зріст самців становить близько 170 сантиметрів. Зрідка в природі зустрічаються горили, чий зріст може досягати 2 метрів. Середня вага - від 130 до 250 кг. Ширина плечей - близько одного метра. Мавпи ці дуже сильні, у них розвинена мускулатура, великі стопи, сильні кисті. Верхні кінцівки трохи довше нижніх. Голова велика, об'єм мозку становить 600 квадратний сантиметрів. Самки менше самців в півтора-два рази. Зазвичай пересуваються на четвереньках, хоча здатні ходити тільки на задніх лапах. Спираються не на всю долоню, як це роблять інші види мавп, а на тильну сторону зігнутих пальців - справа в тому, що на внутрішній стороні кистей знаходиться тонка і чутлива шкіра, яку можна легко пошкодити.

Харчуються горили, в основному, тільки рослинною їжею. Люблять пагони бамбука, селера, кропиву, підмаренник, не проти покуштувати горіхи і фрукти. Можуть харчуватися комахами. Також іноді вживають в їжу глину, компенсуючи брак солей в організмі. Пити їм не потрібно, оскільки вологу вони отримують разом з їжею. Дощ не люблять, як і водойми.

Тривалість життя вельми висока - до 50 років. Статева зрілість у самок наступає приблизно в 10 років, а у самців - в 11-12. Дитинчата з'являються на світ не частіше, ніж раз на кілька років, при цьому народжується тільки одна особина, яка залишається з матір'ю до тих пір, поки не з'явиться наступна.

У природі горил можна зустріти в центральній і західній Африці. Зазвичай тримаються невеликими групами до 30 особин, де присутня самець-ватажок, кілька самок і їх дитинчата. Цікаво, що цей вид мавп вельми миролюбний, що розходиться з громадською думкою. Звичайно, горили можуть покусати людини, проте зазвичай це обмежується одним-двома укусами. Якщо раптом вожак-самець зустрічається з самцем-одинаком, вони рідко б'ються, обмежуюся показом власних сил. Зате в групі періодично відбуваються сварки між самками.

Реклама партнерів:

РедагуватиУ обранеДрук


«Яка найбільша мавпа?»

В інших пошукових системах:

GoogleЯndexRamblerВікіпедія

» » Яка найбільша мавпа?