25900 авторів і 91 редактор відповіли на 98952 питання,
розмістивши 129771 посилання на 81900 сайтів, приєднуйтесь!

Реклама партнерів:

Як виникла прізвище Чернишенко?

РедагуватиУ обранеДрук

Прізвище Чернишенко (Варіанти: Черниш, Чернишов тощо) утворена від імені власного і відноситься до поширеного типу прізвищ українського походження. Основою прізвища послужило мирське ім'я чи прізвисько Черниш, яке приєднувалося батьками до імені, отриманому дитиною при хрещенні. Це ім'я вживалося частіше хрестильне і закріплювалося за людиною на все життя. В основі прізвища лежить форма імені або прізвиська предка людини по чоловічій або, рідше, по жіночій лінії. Такі прізвища широко поширені на всій території України, південної Білорусії і в козачих областях Росії.

Прізвище Черниш сходить до прикметника «чорний». Швидше за все, воно вказувало на особливості зовнішності (чорне волосся, смагляву шкіру). Не виключено, що прізвища з коренем «Черниш» утворені від прикметника «чорний» в значенні «темний, потайний». Крім того, дане прізвисько могло також мати значення «злий», «поганий» - або «платить податі, виконуючий обов'язки» (на відміну від «білий, обелённий», в сенсі «вільний від податей або повинностей»).

Російський письменник і філософ Н. Г. Чернишевський зобов'язаний своїм прізвищем того, що його батько при вступі до Тамбовське духовне училище був записаний там Чернишевським, за назвою рідного села Чернишове, Пензенської губернії. Інша «чорна» географічна прізвище - Чернятинський. Князі Чернятинський були галуззю роду товариських князів. Прізвище походить від села Чернятина в Твері.

Джерела:

  • ufolog.ru - історія прізвища Чернишенко;
  • genway.ru - походження прізвища Чернишенко;
  • familii.info - походження прізвища Чернишевський.

Реклама партнерів:

РедагуватиУ обранеДрук

Схожі питання


«Як виникла прізвище Чернишенко?»

В інших пошукових системах:

GoogleЯndexRamblerВікіпедія

» » Як виникла прізвище Чернишенко?