25900 авторів і 91 редактор відповіли на 98952 питання,
розмістивши 129771 посилання на 81900 сайтів, приєднуйтесь!

Реклама партнерів:

Як відновити роботу системи Windows XP після пошкодження системного реєстру?

РедагуватиУ обранеДрук

Дана інформація застосовна до всіх версій Microsoft Windows XP

У цій відповіді розглядається відновлення операційної системи Windows XP, яка не починається через пошкодження в системному реєстрі. Дана процедура не гарантує повного відновлення працездатності системи, проте дає можливість відновити дані.

Попередження. Не використовуйте представлені в цій відповіді інструкції, якщо операційна система була встановлена постачальником обчислювальної техніки (ПВТ). У таких системах створюються облікові записи і паролі, які не існували раніше. Якщо скористатися процедурою, описаною в цій статті, можуть з'явитися проблеми зі входом в консоль відновлення для відновлення вихідних кущів реєстру.

Windows XP дозволяє відновлювати пошкоджений системний реєстр. Пошкодження файлів системного реєстру може викликати появу різних повідомлень про помилки. Відомості про помилки, пов'язаних з проблемами в системному реєстрі, див. У відповідних статтях бази знань Microsoft.

У даній статті передбачається, що застосування стандартних методів відновлення не вирішило проблему і доступ до системи можливий тільки за допомогою консолі відновлення. Якщо існує резервна копія, створена системою ASR (Automatic System Recovery), то рекомендується відновлювати систему за допомогою цієї копії. Перш ніж виконувати описані в даній статті дії, корпорація Майкрософт рекомендує спробувати відновити систему за допомогою резервної копії, створеної ASR.

Примітка. Повинні бути замінені всі п'ять кущів реєстру. Якщо замінити не всі кущі, можуть виникнути проблеми, оскільки параметри програмного забезпечення і устаткування, можливо, зберігаються в кількох місцях реєстру.

При багаторазовому виникненні проблем, пов'язаних з пошкодженням системного реєстру, корпорація Майкрософт рекомендує встановити виправлення, описане за наступним посиланням:

- Виправлення та відновлення пошкодженого системного реєстру в Microsoft Windows XP
Дане виправлення включено до складу пакету оновлень 1 (SP1) для Windows XP.

Додаткова інформація

При запуску або перезавантаження комп'ютера під управлінням Windows XP можуть з'являтися такі повідомлення про помилки:

  • Не вдалося запустити Windows ХР через зіпсованого або відсутнього файлу WINDOWS / SYSTEM32 / CONFIG / SYSTEM
  • Не вдалося запустити Windows ХР через зіпсованого або відсутнього файлу WINDOWS / SYSTEM32 / CONFIG / SOFTWARE
  • Stop: c0000218 {Збій у файлі реєстру} У реєстр не вдається завантажити сімейство розділів (файл) SystemRootSystem32ConfigSOFTWARE або його журнал або запасну копію
  • Системна помилка: Lsass.exe.

При оновленні пароля цей код стану повернення означає, що вказана невірна поточний пароль. Процедура, описана в цій статті, припускає використання консолі відновлення і засоби «Відновлення системи». Для успішного завершення процесу необхідно виконувати інструкції в тому порядку, в якому вони перераховані. Після завершення процедури система повинна повернутися в стан, близький до стану на момент, що передує виникненню проблеми. Якщо раніше виконувалося резервне копіювання стану системи за допомогою програми NTBackup, можна припустити частини 2 і 3 і відразу перейти до етапу 4.

Етап 1
На даному етапі необхідно запустити консоль відновлення, створити тимчасову папку, скопіювати існуючі файли системного реєстру в нову папку, видалити файли системного реєстру з поточного місця зберігання, а потім скопіювати файли реєстру з папки repair в папку System32 / Config. При цьому буде створено системний реєстр, який дозволить завантажити Windows XP. Даний реєстр був створений і збережений в процесі початкової установки Windows XP. Таким чином, будь-які зміни і налаштування, зроблені після завершення установки, будуть втрачені.

Виконайте наступні дії

1. Вставте компакт-диск Windows XP або дискету Windows XP і перезапустіть комп'ютер. Вкажіть додаткові параметри для завантаження комп'ютера з компакт-диска, якщо буде запропоновано зробити це.

2. При появі написи «Вас вітає майстер установки» натисніть клавішу R, щоб запустити консоль відновлення.

3. Якщо на комп'ютері встановлено дві або більше операційні системи, виберіть екземпляр Windows, до якого потрібно отримати доступ з консолі відновлення.

4. Після появи відповідного запиту введіть пароль адміністратора. Якщо пароль для облікового запису адміністратора не призначений, просто натисніть клавішу Enter.

5. У командному рядку консолі відновлення введіть наступні команди, натискаючи після кожної з них клавішу ENTER.

md tmp
copy c: / windows / system32 / config / system c: /windows/tmp/system.bak
copy c: / windows / system32 / config / software c: windows / tmp / software.bak
copy c: / windows / system32 / config / sam c: /windows/tmp/sam.bak
copy c: / windows / system32 / config / security c: /windows/tmp/security.bak
copy c: / windows / system32 / config / default c: /windows/tmp/default.bak

delete c: / windows / system32 / config / system
delete c: / windows / system32 / config / software
delete c: / windows / system32 / config / sam
delete c: / windowssystem32 / config / security
delete c: / windows / system32 / config / default

copy c: / windows / repair / system c: / windows / system32 / config / system
copy c: / windows / repair / software c: / windows / system32 / config / software
copy c: / windows / repair / sam c: / windows / system32 / config / sam
copy c: / windows / repair / security c: / windows / system32 / config / security
copy c: / windows / repair / default c: / windows / system32 / config / default

6. Введіть команду exit, щоб завершити роботу консолі відновлення. Комп'ютер буде перезавантажений.

Примітка. Передбачається, що операційна система Windows XP встановлена в папці C: / Windows. Якщо це не так, замініть C: / Windows на відповідну папку windows_folder.

Якщо є доступ до іншого комп'ютера, для економії часу можна скопіювати текст, наведений у кроці 2, і потім створити текстовий файл (наприклад, Regcopy1.txt). Щоб створити цей файл, запустіть з консолі відновлення наступну команду:

batch regcopy1.txt

У консолі відновлення команда batch послідовно виконує всі команди в текстовому файлі, що дозволяє не вводити їх вручну.

Етап 2
Для виконання процедури, описаної в даному розділі, необхідно увійти в систему за допомогою облікового запису адміністратора або члена групи «Адміністратори». В Windows XP Home Edition можна увійти в систему в якості члена групи «Адміністратори». У цьому випадку необхідно завантажити Windows XP Home Edition в безпечному режимі. Для завантаження Windows XP Home Edition в безпечному режимі, виконайте такі дії.

Примітка. Попередньо роздрукуйте цю інструкцію. Після перезавантаження комп'ютера в безпечному режимі інструкції будуть недоступні. Якщо на комп'ютері використовується файлова система NTFS, роздрукуйте також інструкції зі статті бази знань Майкрософт, перейти до якої можна за посиланням:

- Отримання доступу до папки System Volume Information

1. Виберіть в меню Пуск пункт Завершення роботи (Або Виключення комп'ютера), Потім - Перезавантаження і натисніть кнопку ОК (Або натисніть кнопку Перезавантаження).

2. Натисніть F8

На комп'ютері, налаштованому для запуску декількох операційних систем, клавішу F8 слід натискати після появи меню завантаження.

3. За допомогою клавіш зі стрілками виберіть безпечний режим і натисніть клавішу Enter.

4. Якщо на комп'ютері встановлено декілька операційних систем, за допомогою клавіш зі стрілками виберіть потрібну і натисніть клавішу Enter. На другому етапі (частина 2) необхідно за допомогою засобу відновлення системи скопіювати файли реєстру з папки, в якій зберігаються резервні копії. Дана папка недоступна з консолі відновлення і не видно під час роботи в звичайному режимі. Перед виконанням даної процедури необхідно змінити ряд параметрів, щоб зробити зазначену папку видимою.

1. Запустіть провідник Windows

2. У меню Сервіс виберіть команду Властивості папки.3. Перейдіть на вкладку Вид.

4. У розділі Приховані файли і папки виберіть параметр "Показувати приховані файли і папки" і зніміть прапорець "Приховувати захищені системні файли (рекомендовано)".

5. При появі запиту про те, чи треба відображати дані файли, натисніть кнопку Так.

6. Двічі клацніть ім'я диска, на якому встановлена Windows XP. Необхідно правильно вибрати диск.

7. Відкрийте папку System Volume Information. Дана папка є прихованою і тому відображається затіненій.

Примітка. Зазначена папка містить одну або кілька папок з назвами типу "_restore {GUID}" (Наприклад, "_restore {87BD3667-3246-476B-923F-F86E30B3E7F8}").

Примітка. При цьому може з'явитися таке повідомлення про помилку. Немає доступу до C: System Volume Information. Відмовлено в доступі.

У цьому випадку див. Інструкції з отримання доступу до даної папці у статті бази знань Майкрософт:

- Отримання доступу до папки System Volume Information

8. Відкрийте папку, яка була створена раніше. Щоб дізнатися час створення папки, виберіть у меню Вид пункт Таблиця. Папка може містити одну або кілька папок, імена яких починаються з RPx. Це точки відновлення.

9. Відкрийте одну з цих папок і знайдіть папку Snapshot. Шлях до папки Snapshot може виглядати наступним чином:
C: / System Volume Information / _restore {D86480E3-73EF-47BC-A0EB-A81BE6EE3ED8} / RP1 / Snapshot

10. Скопіюйте наступні файли з папки Snapshot в папку C: / Windows / Tmp:

_REGISTRY_USER_.DEFAULT
_REGISTRY_MACHINE_SECURITY
_REGISTRY_MACHINE_SOFTWARE
_REGISTRY_MACHINE_SYSTEM
_REGISTRY_MACHINE_SAM


11. У папці C: / Windows / Tmp перейменуйте ці файли наступним чином:

_REGISTRY_USER_.DEFAULT В DEFAULT
_REGISTRY_MACHINE_SECURITY В SECURITY
_REGISTRY_MACHINE_SOFTWARE В SOFTWARE
_REGISTRY_MACHINE_SYSTEM В SYSTEM
_REGISTRY_MACHINE_SAM В SAM

Це резервні копії файлів реєстру, створені засобом відновлення системи. Оскільки раніше використовувалися файли системного реєстру, створені програмою установки, в даному системному реєстрі немає інформації про ці контрольних точках. У папці System Volume Information створюються нова папка з новим ідентифікатором GUID і контрольна точка відновлення, що містить копії файлів реєстру, скопійованих на етапі 1. Тому важливо не використовувати папку, створену останньої, особливо якщо час її створення збігається з поточним часом.

У поточній конфігурації системи відсутні дані про попередні контрольних точках відновлення. Для того щоб зробити ці контрольні точки доступними, необхідно скопіювати попередню копію реєстру з попередньої контрольної точки відновлення.

Файли реєстру, скопійовані раніше в папку C: Windows Tmp, переміщуються, щоб забезпечити доступ до них з консолі відновлення. Ці файли необхідні для заміни файлів реєстру, що знаходяться в папці C: / Windows / System32 / Config. За замовчуванням консоль відновлення має обмежений доступ до папок і не може копіювати файли з папки System Volume Information.

Примітка. Передбачається, що на комп'ютері використовується файлова система FAT32.

Етап 3
На третьому етапі необхідно видалити існуючі файли реєстру і скопіювати в папку C: / Windows / System32 / Config файли, перейменовані на етапі 2.

1. Запустіть консоль відновлення.

2. У командному рядку введіть наступні команди, натискаючи після кожної з них клавішу ENTER.

del c: / windows / system32 / config / sam
del c: / windows / system32 / config / security
del c: / windows / system32 / config / software
del c: / windows / system32 / config / default
del c: / windows / system32 / config / system


copy c: / windows / tmp / software c: / windows / system32 / config / software
copy c: / windows / tmp / system c: / windows / system32 / config / system
copy c: / windows / tmp / sam c: / windows / system32 / config / sam
copy c: / windows / tmp / security c: / windows / system32 / config / security
copy c: / windows / tmp / default c: / windows / system32 / config / default

Примітка. Для зручності сприйняття деякі команди можуть бути розбиті на частини.

3. Введіть команду exit, щоб завершити роботу консолі відновлення. Комп'ютер буде перезавантажений.

Примітка. Передбачається, що операційна система Windows XP встановлена в папці C: Windows. Якщо це не так, замініть C: Windows на відповідну папку windows_folder.

Етап 4
1. Натисніть кнопку Пуск і виберіть команду Всі програми.

2. Виберіть пункт Стандартні, а потім - Службові програми.

3. Запустіть програму "Відновлення системи" і виберіть пункт "Відновлення попереднього стану комп'ютера".

Додаткові відомості про використання консолі відновлення у наступних статтях бази знань Microsoft:

Додаткові відомості про засіб відновлення системи в наступних статтях бази знань Microsoft:

Реклама партнерів:

РедагуватиУ обранеДрук

Схожі питання


«Як відновити роботу системи Windows XP після пошкодження системного реєстру?»

В інших пошукових системах:

GoogleЯndexRamblerВікіпедія

» » Як відновити роботу системи Windows XP після пошкодження системного реєстру?