25900 авторів і 91 редактор відповіли на 98952 питання,
розмістивши 129771 посилання на 81900 сайтів, приєднуйтесь!

Реклама партнерів:

Що таке зливу?

РедагуватиУ обранеДрук

Слива домашня - плодова рослина роду слива підродини сливові сімейства рожеві.

Походження

Слива домашня виникла в Румунії як гібрид двох диких видів: аличі та терну. Південна алича має жовто-червоне забарвлення, північний терен ж темно-синій. Їх нащадок поєднує ознаки обох видів: холодостойкость терну і смакові якості аличі, має забарвлення в широкому діапазоні синьо-жовто-червоних відтінків (у різних сортів).

Хімічний склад

Слива насичена вітамінами, мінералами і необхідними речовинами для життєдіяльності організму. В середньому плід садової сливи на 100 г містить 87,0 г води, 0,8 г білків, 9,9 г вуглеводів, 65 г харчових волокон, 1,3 г вільних органічних кислот-214 мг калію, 18 мг натрію, 28 мг кальцію, 17 мг магнію, 27 мг фосфору, 0,09 мг міді, 1,1 мг марганцю, 1,0 мг цинку, по 0,04 мг хрому і йоду, 0,02 мг фтору, 0,10 мг провітаміну А, від 0,04 до 0,06 мг вітамінів B1 і В2, 0,60 мг вітаміну РР, 10 мг вітаміну С, 0,08 мг вітаміну В6, 0,063 мг вітаміну Е. Слива особливо багата вітаміном Р і речовинами Р-вітамінного дії, які сприяють зниженню кров'яного тиску і зміцнюють кровоносні судини. Причому вітамін Р добре зберігається навіть при переробці.

Лікувальні властивості

Свіжі та сушені сливи (особливо чорнослив), а також компоти і соки з м'якоттю володіють ніжним проносним дією, рекомендуються при запорах і атонії кишечника. Слива (чорнослив) сприяє виведенню холестерину з організму. Зливи рекомендуються при захворюваннях нирок і гіпертонічної хвороби. З'єднання калію, що містяться в плодах сливи, мають сечогінну дію, чим сприяють виведенню з організму надлишку води і кухонної солі.

Корисні властивості сливи проявляються при ревматизмі і хворобах обміну речовин (подагрі та ін.), А відвари і примочки з свіжих і висушених листів застосовуються як ранозагоювальний засіб.

Зливи містять солі калію: їх в сливах до 214 мг на 100 г плодів. Калій має важливе фізіологічне значення, а саме він бере участь у передачі нервових імпульсів, у скороченні м'язів, у підтримці серцевої діяльності і кислотно-лужної рівноваги в організмі. Під впливом калію посилюються жовчовиділення і виведення сечі з організму. У лікувальному раціоні сливи, і особливо чорнослив, знаходять досить широке застосування при деяких захворюваннях кишечника, що супроводжуються запорами, при подагрі, ураженнях печінки, нирок і серця, для підвищення апетиту і секреції шлункового соку, при атеросклерозі.

У листі, а також у плодах сливи знайдені кумарини, що мають здатність попереджати утворення тромбів у кровоносних судинах, виліковувати тромбози, а також розширювати коронарні судини.

Слива легко перетравлюється. Плоди сливи сприяють утворенню крові, розслаблюють нижній травний тракт і прочищають шлунок. Зливи дуже ефективні при лікуванні захворювань, викликаних надлишком жовчі або занадто високим внутрішнім жаром. Зливи зміцнюють печінку і очищають кров, виганяючи з тіла токсини. Зливи їдять як у свіжому так і в сушеному вигляді. Сушені сливи є засобом від високої температури. Кислий смак слив вказує на те, що вони ще не дозріли - такі сливи не надто корисні, треба дати їм полежати кілька днів, щоб вони дозріли.

Реклама партнерів:

РедагуватиУ обранеДрук


«Що таке зливу?»

В інших пошукових системах:

GoogleЯndexRamblerВікіпедія

» » Що таке зливу?