25900 авторів і 91 редактор відповіли на 98952 питання,
розмістивши 129771 посилання на 81900 сайтів, приєднуйтесь!

Реклама партнерів:

Хто такі гноми?

РедагуватиУ обранеДрук

Гноми - вигадані істоти з німецького і скандинавського фольклору, людиноподібні карлики, що живуть під землею. У різних міфологіях присутні під назвами «цверги», «дварфи», «карлики», «краснолюдов» (пол.), «Свартальви» (темні ельфи), саме слово «гном» (від грец. Знання), як вважається, штучно ввів Парацельс в XVI столітті. Гномам приписується носіння довгих борід у чоловіків, низький зріст, скритність, багатство і ковальське мастерство- гноми-жінки називаються гномідамі і славляться красою. Гноми зазвичай люблять дражнити людей, але роблять їм більше добра, ніж зла. Гноми - улюблені герої західно-європейських казок.

У фентезі-літератури гноми є, поряд з ельфами, гоблінами та тролями, однією з «стандартних» рас. В алхімії: дух землі як першоелемента.

Гноми в міфології

Гноми - У європейській середньовічній міфології, у різних народів є істоти мешкають в горах, в печерах, під землею яких так само називають гмурамі і гомозулямі. Це великі майстри-ковалі, які відають таємниці гір. Вони першими навчилися видобувати руду і плавити метали.

Загалом-то - це добрий і трудовий народ, але вони сильно постраждали від людської жадібності, тому людей недолюблюють. Вони ховаються в глибоких гірських печерах, там побудовані ними підземні міста і палаци. Іноді вони виходять на поверхню, і якщо зустрінуть в горах людини - лякають його гучним криком.

Гмури воюють в підземеллях з гірськими чудовиськами (грімтурсамі) і драконами. Гмури схожі на людей, тільки менше ростом, так їм зручніше ходити по печерах. Частина гмуров змішалася з людьми, від них люди і отримали знання про ковальському і ювелірному майстерності.

Гноми - духи землі і гір. У міфології народів Європи маленькі, людиноподібні істоти, що живуть під землею, в горах або в лісі. Зростанням вони з дитини, але наділені надприродною силою, Гноми носять довгі бороди і живуть набагато довше, ніж люди. Гноми надзвичайно образливі, безглузді і примхливі. У надрах землі гноми зберігають скарби - коштовні камені і метали-вони вправні ремісники, можуть виковувати чарівні кільця, мечі, кольчуги та інші чарівні предмети. Невіддільні від драконів. Дракони полюють за скарбами гномів і гноми тому перебувають з ними у постійній війні. Дракони і гноми невіддільні одне від одного.

Гноми, давніші, ніж їх назва - воно грецьке і виникло в 16 столітті. Етимологи приписують його винахід швейцарському алхімікові Гноми - Худ. Александрова Анастасія Парацельсу, в чиїх працях воно з'явилося вперше.

«Гносис» грецькою означає «знання». Існує гіпотеза, що Парацельс винайшов слово «гном» тому, що гноми знають і можуть відкрити людині точне місцезнаходження прихованих в землі металів. Подібно грифам еллінських і східних повір'їв, і німецьким драконам, обов'язок гномів - охороняти потаємні скарби.

Реклама партнерів:

РедагуватиУ обранеДрук


«Хто такі гноми?»

В інших пошукових системах:

GoogleЯndexRamblerВікіпедія

» » Хто такі гноми?