25900 авторів і 91 редактор відповіли на 98952 питання,
розмістивши 129771 посилання на 81900 сайтів, приєднуйтесь!

Реклама партнерів:

Хто такі гремліни?

РедагуватиУ обранеДрук

Гремлин (Англ. Gremlin) - Міфічна істота, злісний пустун, те саме домовому.

Історія

По всій видимості, термін вперше з'явився в 1940 році в середовищі англійських льотчиків і авіатехніків під час Битви за Британію. Першою публікацією про «феномен» гремлінів була розповідь в журналі «Royal Air Force Journal» від 18 квітня 1942 року.

Гремліни відомі як ненависники техніки. Всі неполадки в техніці, починаючи з велосипедів і закінчуючи космічними кораблями, приписують гремлинами. Вони всіляко шкодять людям, які технікою користуються.

Гремліни в масовій культурі

Першими, хто наважився поселити гремлінів в світі фентезі, були розробники рольової ігрової системи Dungeons Dragons. Їм потрібен був максимально об'ємний бестіарій. У справу йшло все - від фольклору Бангладеш до дитячих страхів Гарі Гікакса. Гремліни за версією DD дуже схожі на гномів або халфлінгов. Голова кругла, непропорційно велика.

Зріст - трохи більше 2 футів (приблизно 60 сантиметрів). Очі великі, ніс і рот схожі на собачі, вуха довгі і звисають вниз - іноді до плечей. Гремлин-чоловік покритий густою короткою шерстю темно-коричневого або чорного кольору.

Їх подруги, навпаки, відрізняються голою шкірою. Статевий диморфізм виражений явно - жінки не такі великі, як чоловіки (якщо, звичайно, істота зростанням 60 сантиметрів можна назвати великим). Тривалість життя складає близько 50 років, зрілість досягається в 14.

Очі у гремлінів жовто-оранжеві або зелені. Про свою зовнішність вони піклуються мало і часто ходять брудні. Одягу на них мало, а та, що є, зроблена з грубої шкіри. За своєю природою гремліни - безтурботні веселуни (chaotic good), що не визнають ніяких законів. Матеріальні блага їм байдужі. Гремліни люблять розваги, в чому б вони не полягали: з рівним задоволенням вони можуть і допомогти потрапив у біду людині, і зіпсувати селянський інвентар.

Гремліни іноді згадуються у творах фентезі. Так, в одній з книг Р. Аспріна із серії МІФ головний герой Сків недовго спілкується з дивною істотою, представився гремлинами, причому ніхто, крім Сківа, його не бачив (зроблено акцент на «неіснування» гремлінів). Гремлинами присвячений розповідь Харлана Еллісона «Разом з маленьким народцем». Гремліни згадуються в книзі А. Хворих «Руки вгору, містер гремлин!».

Гремліни також виступають у якості бойових одиниць низького рангу в іграх серії HOMM. У п'ятій грі серії обігрується їх ставлення до техніки - вони здатні чинити механічні одиниці, гальмові і бойові машини. Гремліни-шкідники ж виводять з ладу ворожу механіку.

Джерела:

  • mirf.ru - бестіарій: гремліни.
  • ru.wikipedia.org - гремліни у Вікіпедії.
  • teenslang.su - значення слова «гремлин» в словнику молодіжного сленгу.

Додатково:

Реклама партнерів:

РедагуватиУ обранеДрук


«Хто такі гремліни?»

В інших пошукових системах:

GoogleЯndexRamblerВікіпедія

» » Хто такі гремліни?