25900 авторів і 91 редактор відповіли на 98952 питання,
розмістивши 129771 посилання на 81900 сайтів, приєднуйтесь!

Реклама партнерів:

Хто такі імбеціли?

РедагуватиУ обранеДрук

Імбецильність (Від лат. imbecillus - слабкий, немічний) - середній ступінь олігофренії (розумової відсталості), слабоумства, інтелектуального недорозвинення, обумовлена затримкою розвитку мозку плоду або дитини в перші роки життя.

При імбецильності діти відстають у фізичному розвитку, відхилення помітні зовні. Ходити вони починають тільки в 2-3 роки, мова формується з великою затримкою. Імбецили розуміють мову оточуючих, самі можуть вимовляти короткі фрази. Мова бідна і неправильна, але більш-менш связна. Такі хворі, намагаючись висловити свою думку, допомагають собі мімікою, жестами, часто перебільшеними і карикатурними. Набір слів обмежений (200-300 слів). Мислення конкретно і примітивно, але послідовно, відволікання недоступні, запас відомостей вкрай вузький, різке недорозвинення уваги, пам'яті, волі.

Потерпають імбецильністю вдається прищепити елементарні трудові навички (прання, прибирання, миття посуду під наглядом). Іноді хворі займаються цим охоче, з роботоподобной наполегливістю, пишаються своїми успіхами і проявляють гнів аж до агресії, якщо хто-небудь Насмітили в прибраній ними кімнаті. Деякі імбеціли здатні виробляти елементарні рахункові операції, засвоювати найпростіші навички самообслуговування. Вони зазвичай охайні, самостійно їдять, непогано розбираються в життєвих питаннях. Емоції имбецилов більш диференційовані, ніж у ідіотів (найглибша ступінь розумової відсталості), вони прив'язані до рідних, адекватно реагують на похвалу або осуд.

Імбецили позбавлені ініціативи, інертні, сугестивності, схильні до сліпого наслідування, легко втрачаються при зміні обстановки, потребують постійного нагляду і відходу, при несприятливому оточенні поведінка може бути асоціальним (що не відповідає нормам і правилам поведінки людей в суспільстві). Імбецили не здатні навчатися в школі. Розумовий коефіцієнт (IQ) складає 20-50 (У здорової людини норма в межах 70-130).

Вираз обличчя тупе, без тонкої мімічної гри, миготіння рідкісне. У багатьох хворих відзначаються виражені вроджені стигми (приросли мочки, відстовбурчені вуха, грубе будова лицьового черепа, дефектний прикус, гідроцефальний або мікроцефальний череп і т. Д.), А також осередкові неврологічні симптоми. При навчанні вони можуть навчитися рахувати з опорою на конкретні ознаки (на пальцях, окремих предметах) в межах десятка, розрізняти монети і паперові гроші, називати знайомі предмети на картинках. Однак читати, писати, скласти послідовну розповідь в серії сюжетних малюнків вони не можуть.

Їхні інтереси обмежені лише задоволенням нижчих потреб. Фон настрою частіше благодушний, але може перериватися малооб'яснімие спалахами гніву з агресією, іноді вкрай жорстокою. У деяких випадках у таких хворих відзначаються розлади сексуального потягу, хоча в цілому воно знижене. У період сексуального збудження вони можуть нападати на жінок з метою зґвалтування, але особливо часто здійснюють небезпечні сексуальні дії відносно малолітніх дівчаток і хлопчиків. Зрідка такі особи самі стають жертвами. Серед направляються на судово-психіатричну експертизу хворих з імбецильністю небагато.

Реклама партнерів:

РедагуватиУ обранеДрук


«Хто такі імбеціли?»

В інших пошукових системах:

GoogleЯndexRamblerВікіпедія

» » Хто такі імбеціли?