25900 авторів і 91 редактор відповіли на 98952 питання,
розмістивши 129771 посилання на 81900 сайтів, приєднуйтесь!

Реклама партнерів:

Де міститься вітамін D?

РедагуватиУ обранеДрук

Вітамін D - жиророзчинний вітамін, тобто він розчиняється і залишається в жирових тканинах організму, тим самим зменшуючи необхідність споживання великих кількостей вітаміну. Ознаки дефіциту жиророзчинних вітамінів проявляються не відразу, тому його важко діагностувати.

Жиророзчинні вітаміни не слід захоплюватися, оскільки токсичні реакції можуть викликати менші дози RDA (рекомендованих норм вітамінів) жиророзчинних, ніж водорозчинних вітамінів.

Вітамін D також називають «сонячним вітаміном", оскільки він виробляється в організмі під дією сонячного випромінювання. Десяти - п'ятнадцяти хвилин перебування на сонці протягом тижня цілком достатньо для вироблення в організмі необхідної кількості вітаміну D. Печінка і нирки перетворюють вітамін D тваринного походження в його активну форму, кальциферол.

Вітамін D необхідний для зміцнення кісток, так як він допомагає підтримувати нормальний рівень кальцію і фосфору в організмі. Вітамін D і кальцій беруть участь у багатьох життєвих процесах організму, в тому числі в роботі імунної та нервової систем.

Кальцій також є основним елементом кісток, і може засвоюватися тільки при наявності в організмі достатньої кількості вітаміну D. Рахіт - хвороба розм'якшення кісток у дітей - розвивається саме внаслідок дефіциту вітаміну D. Раніше рахіт був досить поширеним захворюванням, але, на щастя, сьогодні він зустрічається рідко, так як у більшості країн налагоджений випуск вітамінізованих молочних продуктів, багатих вітаміном D.

Слід пам'ятати, що продаються в аптеках вітаміни є такими ж лікарськими препаратами, як і будь-які інші ліки, і можуть застосовуватися тільки за призначенням лікаря, заснованому на результатах проведеної в достатньому обсязі об'єктивної клініко-лабораторної діагностики, і строго відповідно до зазначеної лікарем дозуванням .

Нормальне збалансоване харчування цілком забезпечує організм всіма необхідними вітамінами і мінералами, а додатковий прийом вітамінних препаратів і біодобавок більшості людей не тільки не потрібний, але навіть і небезпечний!

Зокрема, застосування полівітамінів під час внутрішньоутробного розвитку і в ранньому дитинстві підвищує ризик алергічних реакцій, викликаючи зміни імунного статусу. В результаті тривалих досліджень, проведених в США в Національному Інституті алергії та інфекційних захворювань, після вивчення великого числа анамнезів як здорових, так і хворих, було встановлено, що у людей, чиї матері вживали полівітаміни під час виношування плоду або які отримували їх у віці до шести місяців, значно підвищений ризик виникнення бронхіальної астми- вживання вітамінних препаратів у віці трьох років не впливає на цей показник, але підвищує частоту виникнення харчової алергії. Так що ці дослідження зайвий раз підтвердили досить давно відому істину: «Дорога до харчової алергії вимощена полівітамінами».

Всі свої функції вітамін D виконує не в тому вигляді, в якому він присутній в риб'ячому жирі або утворюється в шкірі під дією сонячного світла. Потрапивши в організм, цей вітамін піддається різноманітним і складним перетворенням з утворенням так званих «активних мета-болить» або «активних форм». Найважливіша з них утворюється в нирках і грає ключову роль в обміні кальцію в організмі.

Реклама партнерів:

РедагуватиУ обранеДрук


«Де міститься вітамін D?»

В інших пошукових системах:

GoogleЯndexRamblerВікіпедія

» » Де міститься вітамін D?