25900 авторів і 91 редактор відповіли на 98952 питання,
розмістивши 129771 посилання на 81900 сайтів, приєднуйтесь!

Реклама партнерів:

Чим корисний мускатний горіх?

РедагуватиУ обранеДрук

Мускатний горіх, або мускатник, або мускатне дерево, або мірістіка (лат. Myristica) - Рід вічнозелених дводомних дерев сімейства мускатніковие. Існує 100-120 видів у тропіках Старого Світу.

Корисні властивості мускатного горіха в кулінарії

В основному мускатний горіх застосовується в кулінарії і кондитерському виробництві. Мускатний горіх в молотом вигляді входить як складова в деякі прянощі. Він використовується для того, щоб присмачити хлібобулочні вироби. Ще з додаванням мускатного горіха часто готують оселедець (мариновану або пряну), рибу гарячого копчення, другі страви з яловичиною, телятиною, свининою і птицею.

Мускатний горіх і його поживні речовини

Мускатний горіх має у своєму складі вітаміни. Це і є однією з причин вживання його в їжу багатьма народами. Вітаміни, які входять до складу мускатного горіха: В (1, 2, 3, 4, 6), вітамін Е, аскорбінова кислота і вітамін А. Також мускатний горіх має в складі такі елементи, як калій, фосфор, магній, кальцій, натрій , марганець, селен, залізо, мідь і цинк.

На 100 грам меленого мускатного горіха доводиться 5.9 г білків, 36.4 г жирів, 6.3 г води, 28.6 г вуглеводів, 2,4 г золи і 20.9 г клітковини.

Застосування мускатного горіха в медицині

Мускатний горіх вживається для поліпшення апетиту і смакових якостей їжі.

Мускатний горіх вважається ефективним засобом від статевого безсилля. Також горіх застосовується при безсонні, втоми, відсутності апетиту, жовчнокам'яної хвороби. Мускатний горіх покращує кровообіг, усуває запах з рота, використовується для знищення паразитів. Корисні властивості мускатного горіха добре впливають і на жінок. Дівчата, які мають проблеми з менструацією, застосовують мускатний горіх, так як він зменшує біль і покращує скорочення матки. Може допомогти в лікуванні мастопатії (доброкачествестнной пухлини).

Мускатний горіх підсилює пам'ять, покращує мозкову діяльність, підвищує приплив крові до кори головного мозку. Його корисні властивості проявляються не тільки при вживанні в їжу. Змащуючи маслом суглоби або м'язи, можна позбутися від артриту, ревматизму або хворобливих відчуттів в м'язах. Якщо вживати щодня мускатний горіх, то він справляє на організм омолоджуючу дію, допомагає від варикозних розширених вен на ногах. Допомагає при діареї дорослим.

Вживаючи мускатний горіх, варто знати, що велика його кількість може викликати галюцинації, головний біль і прискорене биття серця. Залежно від організму навіть три горіхи, прийняті в їжу за раз, можуть надати дію як справжні наркотики. А все через те, що в мускатному олії міститься речовина мірістіцін, при великому вживанні якого реакція організму може бути непередбачуваною, наприклад, непритомність, конвульсії або навіть смерть.

Масло не рекомендується застосовувати в їжу вагітним, годуючим матерям і людям, які страждають від онкологічних захворювань. Якщо вживати мускатний горіх в медичних цілях або для схуднення, то варто з'їдати не більше 2-х горіхів на день і запивати його міцним чаєм щоб уникнути поганих наслідків.

Джерела інформації:

  • ru.wikipedia.org - мускатний горіх: поширення, склад і т.д.
  • sabyna.ru - корисні властивості мускатного горіха, протипоказання.

Реклама партнерів:

РедагуватиУ обранеДрук


«Чим корисний мускатний горіх?»

В інших пошукових системах:

GoogleЯndexRamblerВікіпедія

» » Чим корисний мускатний горіх?